Erzurum Haber

Tosyalı vekillerimiz oldu

Tosyalı vekillerimiz oldu
774 Kez
08 Haziran 2015 - 11:48

Erzurum/zirve2000 7 Haziran Genel seçimleriyle Erzurum adına da siyasi tarihinde bir ilk yaşandı. Daha önce TBMM’ye 23 ve 24’üncü dönemde AK Parti’den Fazilet Dağcı Çığlık’ı gönderen Erzurum, bu kez iki kadın milletvekiline temsil görevi verdi. Yine Erzurum tarihinde ilk kez aynı mahallede doğan ve yaşayan 3 milletvekili seçimle temsil hakkı kazandı. İbrahim Aydemir, Zehra Taşkesenlioğlu ve MHP’den de Kamil Aydın Erzurum Yakutiye ilçesi eski adıyla Tosya yeni adıyla Veyisefendi Mahallesi’nin sakinleri.
AK Parti Erzurum’u dört milletvekili ile temsil edecek. 25 dönem milletvekilleri olan Efkan ala, Adnan Yılmaz, Zehra Taşkesenlioğlu ve İbrahim Aydemir, MHP’den Kamil aydın ve HDP’den de Seher Akçınar sonuçların kesinleşmesinin ardından yemin ederek göreve başlayacak.
Adnan Yılmaz dışındaki 5 milletvekili ilk kez temsil görevine getirilirken, 24’üncü dönemde de milletvekili olan Adnan Yılmaz 2’inci kez Erzurum’u temsil edecek. Seçilen milletvekillerinin 5’i Erzurum doğumlu, HDP milletvekili Seher Akçınar ise Adıyaman Çelikhan nüfusuna kayıtlı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.