Erzurum Haber

Toprak Ermenistan’ın toprak talebi devam ediyor

Toprak Ermenistan’ın toprak talebi devam ediyor
486 Kez
19 Şubat 2013 - 12:05

PUSULA’ya konuşan MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, Hocalı katliamına dünyanın seyirci kaldığını belirterek,  Ermenistan’da Serkisyan’ın tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda Türkiye- Ermenistan ve Azerbaycan – Ermenistan ilişkileri ve Karabağ sorunu ile ilgili bir değişim olmayacağını ifade etti. Oğan, Yeni dönemde de Ermenilerin Türk düşmanlığını sürdüreceklerine dikkat çekti.

Düşmanlığı körüklüyorlar

Ermenistan’daki rejimin halkı Türk düşmanlığı etrafında toparlayarak kendisini seçtirmeye çalışan bir düşüncede olduğunu anlatan Oğan: “Türk düşmanlığı üzerinden Ermeni diasporasından Batıdaki zengin Ermenilerden para toplamaya çalışan bir rejim var. Dolayısıyla bu mantıkta bu zihniyetteki birinin yeniden seçilmesi durumunda ilişkilerimizde yeni bir şey olmayacak.”dedi.

Toprak talepleri devam ediyor

Bölge insanının daha uyanık olması gerektiğini anlatan Oğan:“Özellikle Karslılar, Iğdırlılar, Ardahanlılar ve Erzurumlular olarak uyanık olmamız gerekir. Biz kimseye düşmanlık etmiyoruz. Bizim kimsenin bir karış toprağında gözümüz yok. Biz bölgeye barış gelsin istiyoruz. Bölgede kardeşlik olsun istiyoruz. Elinde silahla gelene biz çiçek uzatamayız. Toprağımızda gözü olanın gözünü çıkarırız.”diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.