Erzurum Haber

Topdağı görevi Eryılmaz’a bıraktı

Topdağı görevi Eryılmaz’a bıraktı
715 Kez
30 Nisan 2019 - 20:34

Erzurum/zirve2000 TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilcisi olarak görev süresini dolduran Emekli Topçu Albay Sabri Topdağı’nın yerine Emekli İstihbarat Albay Alp Arslan Eryılmaz görevlendirildi.

Temsilcilikte yapılan devir teslimde görevi devreden Topdağı şunları söyledi:
“Üç yıldır büyük heyecan ve gururla sürdürdüğüm Vakıf Temsilciliği görevimi, daha önce 9’uncu Kolordu Karargâhında birlikte çalıştığımız, çalışma disiplinine, üstün görev anlayışına yakinen şahit olduğum bir silah arkadaşıma devrediyor olmamın huzurunu yaşıyorum. Herkese nasip olmayacak böylesine ulvi bir görevi hakkıyla yapacağına, şehit ailelerimizin, malul ve gazi Mehmetçiklerimizin hayır dualarını alacağına inancım tamdır. ‘Türk Silahlı Kuvvetlerinde vatani görevini yerine getirirken; şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden Mehmetçiklerin bakmakla yükümlü oldukları yakınlarına, gazi ve engelli Mehmetçikler ile çocuklarına sağlamakta olduğu sosyal ve ekonomik desteği artırarak yükseltmek’ olan Vakıf hedefinin gerçekleştirilmesi yönünde tüm gücüyle çalışacağına ve mesai mefhumu gözetmeksizin çaba göstereceğine içtenlikle inandığım silah arkadaşım Emekli Albay Alp Arslan ERYILMAZ’a sağlık içinde üstün başarılar diliyorum” dedi.

Görevi devralan yeni temsilci Emekli Albay Alp Arslan Eryılmaz ise bu güne kadar yaptığı başarılı hizmetler nedeniyle Emekli Albay Sabri Topdağı’ya teşekkür ederek bundan sonraki yaşamında sağlık ve başarılar diledi.

Topdağı, TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilciliği görevini teslim ettikten sonra da şunları söyleyerek veda etti:
“Görev sürem içerisinde destek ve yardımlarını esirgemeyen; çok değerli basın mensuplarımıza, saygıdeğer vefakâr bağışçılarımıza, Mehmetçik Vakfı ailemize, gayretimizi her zaman takdirle karşılayan, teşekkürlerini ve dualarını esirgemeyen şehit ve gazi Mehmetçik ailelerimize ve geleceğimizin teminatı, Vakfımızın hayırlı evlatları şehit ve gazi çocuklarımıza kalb-i şükranlarımı sunuyor, veda ediyorum…”

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.