Erzurum Haber

TGHD’de iki Dadaş

TGHD’de iki Dadaş
310 Kez
28 Temmuz 2020 - 15:54

Erzurum/zirve2000 Türkiye Güreş Hakemleri Derneği (TGHD) seçimleri yapıldı. Olimpik hakemlerimizden Yusuf Sadri Kishalı, Genel Başkan Yardımcılığına seçilirken Milli Hakemlerimizden Fatih Hikmet Sevim ise Denetleme Kurulu asil listesinde yer aldı.
Nurullah PALA/PUSULA
Ata sporumuz güreşin beşiği olan Erzurum başarısı ile alkış alırken, Dadaşlar her geçen gün Güreşin çeşitli kademelerinde yönetici olarak güreş alıyor.
Son olarak Türkiye’nin olimpik hakemlerinden biri olan Erzurumlu Yusuf Sadri Kishalı ile Milli Hakemlerimizden ER-GÜR-DER yöneticisi de olan Fatih Hikmet Sevim TGHD yönetimine girdiler.
Türkiye Güreş Hakemleri Derneğe 17. Olağan Genel Kurulu’nda iki dadaş listede kendine yer buldu. Olimpik hakem Yusuf Sadri Kishalı, Armağan Genç’in Genel Başkan seçildiği olağan genel kurulda, genel başkan yardımcılığına seçildi. Milli hakemlerimizden Fatih Hikmet Sevim ise Denetleme Kurulu Asil Listesinde kendine yer buldu. İki başarılı hakemin başarısı Erzurum’da güreş camiası ile sporseverleri sevince boğdu. Camia iki hakeminde Erzurum’u TGHD’de en iyi şekilde temsil edeceklerine inandığını söyledi.
Güreş İl Temsilciliği ile ER-GÜR-DER’de Yusuf Sadri Kishalı ile Fatih Hikmet Sevim için kutlama paylaşımları yaptı.
Alpkılıç: Başarılar diliyoruz
Yusuf Sadri Kishalı ve Fatih Hikmet Sevim için Erzurum Güreş İl Temsilciliği Sosyal Medya Hesabından paylaşımda bulunan Güreş İl Temsilcisi Battal Alpkılıç, şu ifadelere yer verdi:
“Türkiye Güreş Hakemleri Derneği (TGHD) 17. Olağan Genel Kurulunda oluşan yeni yönetimde yer alan Genel Yönetim Kurulu Asil Üyesi Yusuf Sadri Kishalı ve Denetim Kurulu Asil Üyesi olan Fatih Hikmet Sevim’e Hayırlı olsun yeni görevlerinde başarılar dileriz.”
Uçar da kutladı
Erzurum Şampiyon Güreşçiler Derneği (ER-GÜR-DER) yönetimi de kendi sosyal medya hesabından Kishalı ve Sevim’in başarısı kutladı.
ER-GÜR-DER Başkanı İzzet Uçan da, yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:
“Türkiye Güreş Hakemleri Derneği (TGHD) 17. Olağan Genel Kurulunda Erzurum’u Temsilen görev alan Genel Yönetim Kurulu Asil Üyesi Yusuf Sadri Kishalı ve Denetim Kurulu Asil Üyesi Fatih Hikmet Sevim’i tebrik ederek yeni görevlerinde kendilerine başarılar dileriz.”
Genel Başkan Genç oldu
Türkiye Güreş Hakemleri Derneği Genel Başkanlığına Armağan Genç seçildi. Yusuf Sadri Kishalı, genel başkan yardımcılığına seçildi.
Yönetim kurulu asil listesinde Mehmet Arı, Hüseyin Başçı, İsmail Eker, Tarık Erdem ve Mehmet Soyalp yer aldı.
Yönetim kurulu yedek listesi: Abdurrahman Dağlar, Mehmet Ilkım, Ahmet Karsavurdan, Necip Yalçın Soyuyüce, Bilal Çakıcı, Ahmet Bebek ve Ökkeş Demir’den oluştu.
Denetleme Kurulu asil yönetimine Aydın Karabacak, Fatih Hikmet Sevim ve Yılmaz Aksoy seçildi.
Alişan Yavuz, Muzaffer Güven ve Osman Erdoğan denetleme kurulu yedek listesinde yer aldı.
Disiplin Kurulu asil listesi Mustafa Arslan, Murat Dereli ve Zekeriya Hopur’dan oluşurken,
Disiplin Kurulu yedek listesi Oğuzhan Sarı, Muhammed Abacıoğlu ve Emin Yıldız’dan oluştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.