Erzurum Haber - 06 Haziran 2020, Cumartesi

Terör örgütleri iş başında

19 Mart 2020, 14:33
Terör örgütleri iş başında

Erzurum/zirve2000 Diyanet İşleri Başkanlığı Korona virüs tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde Cuma Namazı dahil tüm vakit namazların cemaatle kılınmasını durdurdu. Ülkeyi karıştırmak için her fırsatı değerlendiren terör örgütleri, vatandaşları Cuma Namazına davet edip kararı protesto ettirmek istedikleri istihbarat raporlarına yansıdı.

Sevda Güneş İncesu/Pusula Gazetesi-ÖZEL
Dünya’yı kasıp kavuran Korana virüsün Türkiye’de görülmesinin ardından olağanüstü tedbirler alındı. İçişleri Bakanlığı, cafe, kahvehane, eğlence merkezleri, düğün salonları ve insanların toplu olarak zaman geçirdiği tüm mekanları geçici süre ile kapatma kararı aldı. Diyanet İşleri Başkanlığı, camilerde Cuma Namazı ve vakit namazlarının cemaatle kılınmasını durdurdu. Camiler açık bırakılarak kişilerin münferit namaz kılmasına olanak sağlandı.

Karar bir çok ilde titizlikle uygulanırken istihbarat birimlerine gelen ihbar, İçişleri Bakanlığı’nı harekete geçirdi. Başta FETÖ olmak üzere Türkiye’yi karıştırmak isteyen dış güçlerin taşeronu terör örgütleri, ‘AKP Cami kapattı’ propagandası yaparak halkı sokağa dökmek istiyor.

Cuma Namazına Dikkat!
Diyanetin aldığı kararın ardından halkın dini hassasiyetlerini istismar eden şer odakları, hem sosyal medya üzerinden hem de birebir insanlara ulaşarak halkı Cuma Namazı kılmak için camilere davet ettiği ortaya çıktı. Sosyal medyada ‘AKP Cami kapatıyor’ başlığı altında halkı galeyana getirmeye çalışan örgüt üyeleri, aralarında Erzurum’un da bulunduğu bir çok ilde Cuma Namazı eylemi yapmayı planlıyor.

Devlet Teyakkuzda
İçişleri Bakanlığının istihbarat raporuna yansıyan gelişmeye ilişkin tüm illerde güvenlik toplantıları yapıldı. Cuma günü toplu namaz kılınmasına izin verilmeyecek. Alınan karara uymayanlar hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 195’nci maddesi gereğince, ‘Bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranma’ suçundan 2 aydan 1 yıla kadar hapis cezası uygulanabilecek.

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’da yerel bir kanalın yaptığı röportajda cami cemaati, “Diyaneti dinlemeyeceğiz” diyerek Cuma Namazlarını topluca kılmaya devam edeceklerini söylemişlerdi.

Geçmiş yıllarda da terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin organizasyonları ile Diyanet İşlerine bağlı imamlarını kabul etmeyen gruplar, ‘Sivil İtaatsizlik Eylemleri’ kapsamında parklarda alternatif Cuma Namazı kılmışlardı.
Mail atıyorlar

Öte yandan karışıklık çıkarmak için her türlü yolu deneyen terör örgütleri, basın kuruluşlarına sahte hesaplardan mail atarak, Erzurum’da ki hastanelerde Korona virüs bulaşan hastaların tedavilerinin yapıldığı iddia edilerek hasta kabullerinin yapılmadığını paylaştılar.
cami

Terör örgütleri iş başında Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*