Erzurum Haber - 26 Haziran 2019, Çarşamba

Tekman’da HDP’ye tokat

11 Nisan 2019, 14:05
Tekman’da HDP’ye tokat

Erzurum/zirve2000 Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen ve belediye başkanı seçilen adaylara mazbata verilmemesine yönelik kararı sonrası HDP’nin az bir farkla kazandığı Erzurum’un Tekman ilçesi AK Parti’ye geçecek. Tekman’da yüzde 48.53 oy oranı ile seçimlerde ilk sırada yer alan HDP’li Müzahit Karakuş’un Hendek olaylarında aktif rol oynadığı için kamudan ihraç edilmişti.

Sevda Güneş İncesu/Pusula
31 mart Yerel seçimlerinde % 48.53 oy oranı ile Tekman Belediye Başkanı seçilen HDP’li Müzahit Karakuş’un Diyarbakır’ın sur ilçesinde hendek olaylarına karıştığı ve bu nedenle Kanun Hükmünde Kararnameyle kamudan ihraç edildiği ortaya çıktı. PKK’nın şehir yapılanması KCK üyesi olduğu öğrenilen Karakuş’un bir daha kamu görevinde bulunamayacağı anlaşıldı. YSK’nın kararı gereğinde Tekman’da mazbata 46.5’lik oy oranıyla seçimi ikinci olarak tamamlayan AK Partili Mustafa Ergin’e verilecek.
mustafa ergin
Taşkesenlioğlu: İtirazlarımız hep vardı
AK Parti MKYK Üyesi ve Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu seçim propaganda dönemi ve adaylık süresince HDP’nin adayına yönelik itirazlarımız hep vardı. PKK ve KCK ile kol kola girmiş, bu nedenle kamudan ihraç edilmiş sözüm ona bu eğitimcinin tekrar kamuda görev alamayacağını kanunlar söylüyor. Bizde buradan hareketle itirazlarımızı yaptık. YSK’nın aldığı bu karar memnuniyet vericidir. Sur ve Hendek olaylarında yer almış, vatanına, milletine silah doğrulmuş bir yapının harcı olan bu isimlerin Tekmanımıza verecek hiçbir şeyi yoktur. Süreci İl, ilçe teşkilatlarımızla yakından takip ediyoruz” dedi.
zehra taşkesenlioğlu

Tekman’da HDP’ye tokat Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*