Erzurum Haber

Tatamininin kralı Erzurum oldu.

Tatamininin kralı Erzurum oldu.
359 Kez
26 Ağustos 2013 - 11:30

10. Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası sona erdi genel klasmanda ülkelerde şampiyonluk kürsüsüne Türkiye çıkarken, illerde tataminin kralı Erzurum oldu.

 

Nurullah PALA-Recai UYGUR/ERZURUM

Türkiye Karate Federasyonu ile Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen 10. Uluslar arası Palandöken Karate Kupası Müsabakaları sona erdi. Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile gerçekleştirilen turnuvanın organizasyonunu ise Erzurum Yakutiye Gençlikspor kulübü üstlendi. Dört gün süren 10. Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası’nda, Türkiye genel klasmanda şampiyon oldu. İllerde ise şampiyonluk kupası genel klasmanda Erzurum Çelebispor’un oldu.
Erzurum Kazım Karabekir Spor Salonu’nda, Türkiye’nin yanı sıra  12 ülke ile 56 ilden bin 750 civarında sporcunun katılımıyla düzenlenen turnuvanın son gününde büyükler kategorisinde kumitede  final müsabakaları yapıldı.
Türkiye 528 puanla şampiyon
Dört gün süren ve Oldukça çekişmeli geçen müsabakalarda 528 puanla Türkiye birinci, 318 puanla İran ikinci, Azerbaycan ise 142 puanla üçüncü oldu. İller bazında ise turnuvaya Antrenörler Özkan Krıveroğlu, Muhammet Çelebi ve Emre Karataş ile genç antrenörler nezaretinde çıkan Erzurum Çelebispor tüm rakiplerini geride bırakarak turnuvanın şampiyonluğunu kazandı. Kazım Karabekir Spor  Salonu’nda düzenlenen törende, Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar ile Türkiye Karate Federasyonu Bölge Başkanı Ahmet Çelebi, İran’ın Dünya Karate Hakemi Javad Salimi  ile diğer davetliler takımlara kupalarını ve madalyalarını verdi.

Dünya şampiyonası öncesi iyi bir prova oldu
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar ile birlikte keyifli bir şekilde maçları izleyen  Federasyon Başkanı Delihasan, turnuvada Türkiye’nin büyük başarı gösterdiğini belirterek, kendileri için dünya ve Avrupa şampiyonalarında birinci olmanın önemli olduğunu söyledi. Turnuvada tatamiye çıkan karatecilerin bir çoğunun milli takımlarda yer aldığını belirten Delihasan, Erzurum’daki turnuvanın Dünya Karate Şampiyonası öncesinde iyi bir prova olduğunu söyledi. Organizasyonun çok başarılı geçtiğini belirten Delihasan, “Karatecilerimiz burada  maç yaptı, deneyim kazandı. Erzurum bu şampiyonayla büyük bir heyecan hissetti. Onun için olumlu ve güzel bir şampiyona oldu. Bin 750 civarında sporcu katılmıştı. Doğu’da en yüksek katılımla yapılan uluslararası turnuva çok başarılı geçti. Bu anlamda da organizasyonun bizim  için ayrı bir önemi var” dedi. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar da karatenin dünya üzerinde çok geniş bir yelpazeye sahip olduğunu ve geniş kitlelere hitap eden bir spor dalı olduğunu belirterek, karatenin olimpiyatlarda yer alan bir spor dalı olması gerektiğini söyledi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.