Erzurum Haber

Taşkesenlioğlu dünyaevine girdi

Taşkesenlioğlu dünyaevine girdi
8.946 Kez
29 Nisan 2019 - 11:59

Erzurum/zirve 2000 AK Parti MKYK Üyesi ve Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, İstanbul’da düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çok sayıda davetlinin katıldığı törenle Prof. Dr. Ünsal Ban ile dünya evine girdi. Nikahın ardından çifte mutluluk dileyip, damada da nasihatte bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kızımız sana emanet, o göre iyi bak” dedi.

Törene, eski ve yeni bakanlar, milletvekilleri ile çok sayıda davetli , Taşkesenlioğlu ve Ban ailesi fertleri katıldı.
Cihat İNCESU-PUSULA

AK Parti MKYK Üyesi ve Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, önceki gün düzenlenen törenle Prof. Dr. Ünsal Ban ile dünya evine girdi.
Taşkesenlioğlu, İstanbul’da bir otelde düzenlenen törende, Ankara Hacı Bayram Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ünsal Ban ile hayatını birleştirdi. Zehra Taşkesenlioğlu’nun ağağbeyisi Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu misafirlerle tek tek ilgilendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın da katıldığı tören, Kur’an tilaveti ile başladı. Ardından nikâh merasimine geçildi.
Çiftin nikâhını Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Selami Keskin kıydı. Damadın nikah şahitliğini Ankara Hacı Bayram Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Tekin ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir Avşar, milletvekili Fatma Betül Sayan Kaya, gelin tarafında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Eski TBMM Başkanları Binali Yıldırım, İsmail Kahraman, Sağlık eski Bakanı Recep Akdağ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, eski Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan, eski Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli yaptı. Nikahın ardından çifte mutluluk dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, evlilik cüzdanı Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’na verdi. Damada nasihatta bulunan Erdoğan, “Kızımız sana emanet, o göre iyi bak” dedi.

Törene, eski ve yeni bakanlar, milletvekilleri ile çok sayıda davetli , Taşkesenlioğlu ve Ban ailesi fertleri katıldı.

Erzurum, kızını yalnız bırakmadı
Erzurumlular da Taşkesenlioğlu’nu mutlu gününde yalnız bırakmadı. Nikah merasiminde AK Parti Erzurum Milletvekilleri Recep Akdağ, Selami Altınok ve İbrahim Aydemir, Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, eski Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü YÖK Üyesi Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar, ilçe belediye başkanları, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Lütfü Yücelik, Erzurum Ticaret Borsası Başkanı Hakan Oral, Kızılay Başkanı Hüseyin Bozhalil, STK temsilcileri ve Erzurum’dan çok sayıda davetli hazır bulundu.

Erzurum Fasıl Ekibi de türkülerle törene renk kattı.
zehra taskesenlıoglu (1)

zehra taskesenlıoglu (2)

zehra taskesenlıoglu (3)

zehra taskesenlıoglu (4)

zehra taskesenlıoglu (5)

zehra taskesenlıoglu (6)

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.