Erzurum Haber

TARAFTARA TEŞEKKÜR

TARAFTARA TEŞEKKÜR
748 Kez
24 Temmuz 2018 - 11:38

Erzurum/zirve2000 Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da şampiyonluk primleri ödenmediği iddiasıyla antrenmanı protesto ettikleri öne sürülen Mert Nobre ve Burhan Eşer süresiz olarak kadro dışı bırakılmış ardından da sözleşmeleri feshedilmişti.

Erzurumspor’un kaptanlarından olan ve takımı önce 1. Lig’e ardından da Süper Lig’e çıkaran isimlerin başında gelen Mert Nobre kadro dışı bırakılmasının ardından yaşadıklarını Instagram hesabından yaptığı paylaşımda anlattı ve yönetime tepki gösterdi.

37 yaşındaki futbolcu bu durumun prim ya da alacak yüzünden olmadığını ifade ederken şu açıklamayı yaptı;
“Hakkımızda çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Ben ve diğer takım kaptanımız Burhan Eşer ile ilgili çıkarılan bilinçli ya da bilinçsiz haberlere buradan yanıt vermek istiyorum.

Kadro dışı kalma sebebi olarak gösterilen, şampiyonluk primi alacaklarımızı alamamış olmamızdan ötürü takımı idmana çıkarmama nedeni gösterilmektedir. Bu gerçeği yansıtmamaktadır. Ne biz kaptanlar olarak nede diğer takım arkadaşlarımız parayı ön plana koymamışızdır. Yönetimin bize defalarca söz verip ödemeleri (zamanında) yapmamasında bile fedakarlık edip zor şartlarda her zaman Erzurumspor’un başarısı için ter dökmüşüzdür.

OTELDEN ATILDIK
Takım idmanı 19-07 tarihinde saat 18.30 da planlanmıştı, ancak bir kaç takım arkadaşımızın uçuşlarının gecikmesinden ötürü hocamızın takım halinde idmana çıkma isteğinden ötürü idman saat 19.30 a alınmıştır. Erzurum’da takımımızın yeni sezonda ilk idmanı olduğundan ötürü taraftarlarımızın yoğun ilgisi vardı idmana. Taraftarlarımız idman saatinin 19.30 a alındığından haberi olmaması bir yana kulüp içinden gönderilen yanlış haberle takımımız taraftarlardan yoğun tepki görmüştür. İdman dönüşü otele vardığımızda yönetim tarafından bize ulaştırılan kadro dışı kağıdıyla büyük bir şok yaşadık. Biz uzun ve başarılı bir kariyer sahibi olan iki kaptan kariyerimiz boyunca kadro dışı kalmamıştık hiçbir yerde. Ertesi gün otelden ayrılmamız istendi ve oteli terk ettik. Ve bir sonun başlangıcı böyle başladı.

TARAFTARA TEŞEKKÜR
Futbolda ayrılıklar vardır ve her zaman olacaktır. Ben büyük kulüplerde oynadım ve ayrıldım. Hiçbir yerde bu kadar saygısız bir şekilde ayrılmak zorunda kalmadım, benimle alakalı çıkarılan yanlış yalan haberler, karalamaya çalışmaları beni derinden üzmüştür. Ben hayatım boyunca paraya hiçbir zaman önem vermemişimdir. Paraya değer verseydim iki yıl önce Erzurumspor’a gelmezdim. İsviçre’de Erzurumspor’dan kazandığım paranın iki katını kazanıyordum. Erzurumspor gelip hedeflerini anlattığında bende bu projenin içinde olup başarılar elde etmek istedim ve Erzurumspor’a geldim. İki yıl içinde olan kulüpsel olumsuzluklara rağmen her zaman profesyonel davranıp takım arkadaşlarım ve hocalarımızla iki yılda iki şampiyonluk yaşadık ve Erzurumspor’u hak ettiği Süper lige çıkardık.
Bu şekilde ayrılıyorum ne beklerdim ne de isterdim… Kalbi kırık bir şekilde Erzurumspor ‘dan ayrılıyorum. Hayatımda en değer verdiğim SAYGI’dan uzak bir şekilde burada bulunduğum süre içerisinde bana her zaman destek veren Erzurumspor ‘un büyük taraftarına teşekkür ederim. Erzurumspor ‘a yeni sezonda başarılar dilerim.
Dadaş NOBRE”

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.