Erzurum Haber - 23 Nisan 2019, Salı

Tapu hayali gerçek oluyor

3 Mart 2014, 18:55
Tapu hayali gerçek oluyor

Palandöken Belediye Meclisi, yıllardır tapu bekleyen vatandaşların sorununu görüştü

Yıllar önce yapılan ancak bir türlü tapu verilmeyen binaların sorunu mecliste ele alındı. Meclis üyeleri, sorunun çözülmesi yönünde karar aldı. Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, vatandaşların tapu hayalini gerçekleştirdiklerini söyledi.

HABER MERKEZİ

Erzurum’un Palandöken ilçesinde yıllardır çözüm bekleyen tapu sorunu çözüme kavuşuyor. Mart toplantısında konuyu gündeme alan Palandöken ilçe Belediye Meclisi, ilçedeki iskan ve tapu probleminin çözümü için karar aldı. Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, ilçedeki iskan sorunun çözümü için ilk adımı komisyon kurarak attıklarını, meclis kararının da bunu destekleyen ikinci adım olduğunu söyledi.

Palandöken Belediye Meclisi Mart ayı toplantısın da meclis üyeleri önemli bir karara imza attı. Palandöken İlçesin de yıllar önce iskanı alamamış ve bu yüzden tapusunu alamayan vatandaşa tapu alabileceklerinin müjdesini verdi. Meclis, yıllar önce yapılan binalarla ilgili durumu görüşerek konuları bugünün mevzuatına göre değerlendirdi. Meclis kararıyla ilçedeki binaların iskan sorunları etap etap ele alınarak çözülecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, ilçenin önemli sorunlardan biri olan iskan konusunu çözmeye başladıklarını bildirdi. Öncelikle belediye bünyesinde bu konuda kurum amirlerinden oluşan bir komisyon kurarak ilk adımı attıklarını belirten Başkan Bulutlar, meclisin aldığı kararın da bunu destekleyen önemli bir ikinci adım olduğunu söyledi. İlçedeki sorunu bulunan binalarla ilgili etap etap çalışma yürütüleceğini ifade eden Bulutlar, “Her binanın kendine göre sorunu var. Bunları tek tek ele alarak çözüme kavuşturacağız” dedi.
İlçede birçok binanın geçmiş yıllar da imara aykırı yapıldığını fakat söz konusu iskansız binaların içinde yaşam devam ettiği için yıkılmalarının mümkün olmadığını dile getiren Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, “Kullanılmakta olan bu yapıları yasal hale getirip çözmemiz gerekli. Göreve geldiğimiz 2009 yılından bu yana bu problemleri çözmeye çalışıyoruz. Yaklaşık beş yıldır birçok Kooperatifin ve sitenin farklı problemleri vardı bunları çözerek vatandaşı huzura kavuşturduk. Ayrıca son bir ay içerisin de yaptığımız çalışmalar neticesin de Melike Evler, Barlar Evler, Samanyolu Evler ve Tavlaşoğlu Evlerin tapu sorununu çözdük. Bir adım daha ileri giderek Palandöken Belediyemizin meclisin de aldığımız karar gereği iskanı olmayan bu nedenle tapusunu almadan yaklaşık 20 yıldır huzursuzluk ve mutsuzluk içerisin de yaşayan vatandaşımıza huzur ve mutluluk yaşatacak kararlar aldık. İskansız evinde oturan ve tapusu olmayan vatandaşım bunu nasıl mücadelesini beş yıldır yaptığımı biliyor. Zaten o binalar kullanıldığı için onlara müdahale edemiyorsunuz. Onlarca yapı binlerce insanımız evini tapusunu alabilme hayali kuruyor bizde vatandaşımızın hayaleni gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Burada bir hususa dikkat çekmek istiyorum gecekonduda oturan vatandaşlarımız aldığımız kararın dışındadır.” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*