Erzurum Haber

Talihsizlik bu kadar olur

Talihsizlik bu kadar olur
555 Kez
07 Haziran 2013 - 10:32

Erzurumlu İsmail Bülbül ailesi ile gittiği piknikte taş nanesi toplarken parmağına yılan soktu. Bülbül’ün ailesi yanlarındaki çakı bıcağı ile yılanın ısırdığı bölgeden kan aldı. Daha sonra Yusufeli’nden gelen ambulansla hastaneye kaldırılan talihsiz adam yoğun bakımdan çıktı. Bülbül’ü 1998’de de akrebin soktuğu öğrenildi.

Nurullah PALA-ERZURUM

Erzurumlu İsmail Bülbül’ün piknik keyfi zehire döndü. Bülbül hiç kimseden çekmedi akreplerde ve yılanlardan çektiği kadar. Erzurumlu talihsiz adam ailesi ile birlikte piknik  yapmak için Uzundere Şelalesine gitti. Burada yüksek kayalar üzerinde bulunan taş nanelerinden toplamaya başlayan İsmail Bülbül(49), bir anda dev yılanın saldırısına uğradı. Parmağını yılana kaptıran Bülbül, ailesinin yardımı ile yılanın elinden kurtuldu. Yılanın ısırdığı parmak, Bülbül’ün yanında taşıdığı çakı bıçağı ile kesilerek zehirli bölgenin kanı akıtıldı ve  daha sonra koluna turnike yapıldı. Yusufeli’nden çağrılan ambulans ile İsmail Bülbül’e Yusufeli’ne götürüldü ve  devlet hastanesinde kendisine ilk müdahale yapıldı. Talihsiz adam daha sonra Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Burada bir hafta yoğun bakımda kalan ve tedavi gören  Bülbül, şimdi serviste müşahede altında tutuluyor.

Oltu’da da akrep ısırmış

Geçtiğimiz hafta Uzundere Şelalesi’nde yılanın saldırısına uğrayan İsmail Bülbül, 1998 yılında da Oltu’da kendisini akrebin ısırdığını söyledi. Talihsiz adam, “1998 yılında akrep kolumu ısırdı, 2013 yılında ise yılan parmağımı ısırdı. Buna da kör talih demek lazım. Yine de canım sağ olduğu için Allah’a şükrediyorum. Yılan ısırdıktan sonra bir hafta yoğun bakımda kaldım. Şu an sağlık durumum çok iyi ve doktorlarım beni müşahede altında tutuyor” dedi. Ailesi ile gittiği pikniğin zehire döndüğünün altını çizen talihsiz adam, “Kayadan taş nanesi topluyordum, yılan çok ani bir hareketle parmağımı ısırdı. Ailece çok şansız bir gün yaşamış olduk” dedi.

Bu arada yılanın saldırısına uğrayan İsmail Bülbül, yoğun bakımdan çıktıktan sonra kaldığı serviste ziyaretçi akınına uğruyor.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.