Erzurum Haber - 24 Nisan 2019, Çarşamba

Takımın en tecrübeli ağabeyi

24 Mart 2014, 11:12
Takımın en tecrübeli ağabeyi

Sakatlığı nedeniyle  haftalardır forma giyemeyen Erzurum Büyükşehir Belediyespor’un kaptanı Fatih Gültekin, sahalara dönüyor. Fatih’in sakatlığında saha içinde ağabeyi konumundaki bir futbolcuyu arayan Teknik Direktör Yavuz İncedal’ın imdadına kaptan Fatih koşuyor.

Nurullah PALA/ERZURUM

Tecrübeli futbolcu Fatih Gültekin, “Sakatlıktan tam olarak kurtulamamasına rağmen, 18 kişilik kadroda yer alıp takım arkadaşları için hem büyük bir güç kaynadığı hem de saha içinde ağabey pozisyonundaki görevini yerine getirmek istiyor. Haftalardır takımdan uzak kalan kaptan Fatih’in, Sakarya maçı ile birlikte sahalara dönmek istediğini Teknik Patron Yavuz İncedal’a ilettiği öğrenildi. Takımın Cumartesi günü Darıca’ya farklı mağlup olması ile büyük bir üzüntü yaşadığını belirten tecrübeli kaptan, yine de profesyonelce düşünüp, bu mağlubiyeti unutmak zorunda olduklarını söyledi. Kaptan Fatih takımdaki tecrübeli ve genç arkadaşlarına da moral aşılayarak, onları Sakarya maçına motive etmeye başladı.

Takımın en tecrübeli ağabeyi

Erzurum Büyükşehir Belediyespor’da Haluk Zeybek’le birlikte takımın en tecrübeli futbolcusu olan kaptan Fatih’in sakatlığının ardından mavi-beyazlı takım sahada istenilen sonuçları alamadı ve hep sahada ağabeylik yapacak bir oyuncunun eksikliği hissedildi. Kaptan Fatih’in sahalara dönecek olması teknik heyeti de sevindirdi. Teknik Direktör Yavuz İncedal’ın yakın çevresine, “Takımdaki bir çok futbolcumuz çok yetenekli ancak, saha içinde kaptan Fatih gibi bir lider oyumuzun eksikliğini fazlası ile hissettik. Onun yeniden kadroda olması bizim için de önemli bir avantaj olacak. Kendisi sakatlıktan tam olarak kurtulamadığını belirterek, ‘bu zorlu dönemde artık sahada olmak ve arkadaşlarıma ağabeylik yapmak istiyorum’ dedi. Fatih’in bu hareketi bizi duygulandırdı” dediği öğrenildi. Takımın ilk beşe kalacağına inandığını belirten tecrübeli futbolcu, “Üç puanlık sistemde aradaki 3-5 puanlık farklar hiç önemli değil, önemli olan bu hafta Sakarya’yı evimizden yenmek ve ardından da hafta içi Bursa’dan  üç puan çıkartmak, bunu başardığımız takdirde. Yolumuz açık olacak” dedi.

Bu arada YGS nedeniyle Cumartesi günü 27. Hafta maçında Darıca ile karşılaşan ve dünü izinli olarak geçiren Mavi-beyazlı takımda, Sakarya mesaisi bugün başlıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*