Erzurum Haber

Süt Ürünleri Çarşısına makam odası

Süt Ürünleri Çarşısına makam odası
367 Kez
21 Haziran 2013 - 11:09

Büyükşehir Belediyesi’nce Mahallebaşı’nda yapımı tamamlanan Süt Ürünleri Çarşısı ve Eğitim Merkezi’nde başkanlık makamı oluşturuldu. Başkan Küçükler, bundan böyle kabullerini burada yapacak.

Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Mahallebaşı Süt Ürünleri Çarşısı ve Eğitim Merkezi tamamlandı. İçerisinde Büyükşehir Başkanlığı makamı da bulunan merkezin alt katı süt ürünleri çarşısı olurken üst katında ise kurs merkezleri bulunuyor.
Geçtiğimiz günlerde genel kurulu yapılan PUİS Başkanı Vahit Bingöl ve yönetimi Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’i merkezdeki yeni makamında ziyaret etti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler burada yaptığı açıklamada, “Erzurum için önemli bir merkez yaptığımıza inanıyoruz. Erzurum’un bütün semtlerine olduğu gibi Mahallebaşı’na da çok önem veriyoruz. Bu nedenle buraya Mahallebaşı Süt ürünleri Çarşısı ve Eğitim Merkezini inşa ettik. Merkezimizin alt katı süt ürünleri çarşısı olacak ve her dükkanın kendi içerisinde bir makam odası ve deposu mevcut olacak. Üst katta ise 60’a yakın kurs merkezimiz Mahallebaşı’ndaki vatandaşlarımızın ve tüm Erzurum halkının hizmetine sunulacak. Makamımızı da mahalle başına taşıdık. Haftanın belirli günleri Erzurum’u Mahallebaşı’ndan yöneteceğiz ve kamu kurum ve kuruluşlarını da artık buradaki makamımızda ağırlayacağız. Erzurum’un hiçbir bölgesini diğerinden ayırmıyoruz. Kentsel dönüşüm projelerimiz Veyis Efendi, Şehitler ve Dağ mahallerinde yaptığımız konutlarla devam etmekte. Biz göreve geldiğimiz günden bu yana imar sınırlarımızın dışına çıkmadan sınırımız neyse o olan çevresinde şehir merkezinde kentsel dönüşümü gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Belediye olarak toplum ve merkez edinme çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.