Erzurum Haber

Sürücülerde tepkili

Sürücülerde tepkili
321 Kez
29 Nisan 2013 - 10:41

Erzurum’da ana arterler de at arabalarının trafiğe çıkmasına engelleme getirilmesine rağmen yasağa uyulmuyor.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri ve Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri at arabalarının şehir merkezinde ana arterler de trafiğe çıkmalarını engellemek için yaptıkları çalışmalar ise bu durumu engellemeye yetmiyor. Zabıta ve emniyet ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, yasak kararına uymayarak şehir merkezine girdiği tespit edilen at arabası sahiplerine yasal işlem yapılmasına rağmen at arabası sahipleri kurala uymamakta ısrar ediyorlar. Bazı at arabası sahiplerinin arabalarına ise emniyet ve zabıta ekipleri tarafından el konuluyor.

Sürücülerde tepkili

Erzurum’da ana arterler de gezen at arabalarından en çok sürücüler şikâyetçi. Yaz aylarından itibaren uygulanmaya konulan yasağa uymayan at arabası sahipleri trafiği tehlikeye düşürmeye devam ediyor. Zaman zaman yolu ortalayarak trafikte seyreden at arabası sahipleri sürücülerden gelen tepkilere de aldırış etmiyor.
Sürücüler, bu olaya bir çözüm bulunması gerektiğini söyleyerek “At arabalarının ana arterlere çıkmasına yasak getirildi ama yasağa uyan yok. Yetkilileri de görüyoruz ellerinden geldiğince çalışıyorlar ama bizim vatandaşımız yasak çiğnenmek içindir deyip takmıyor. Hem trafiği tehlikeye düşürüyorlar hem de çevreyi kirletiyorlar. Hiçbir trafik kuralına uymuyorlar. Bunları da geçtik Erzurum artık dünyanın sayılı şehirlerinden birisi binlerce turist geliyor. At arabalarının trafikte gözükmesi hiçte hoş değil, gelen turiste modern bir şehir olduğumuzu göstermeliyiz.” dediler.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
KOP DAĞI’NDA PATLAMA!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
UĞUR PASİN BAŞKAN ADAYI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ETÜ YÜKSEK İRTİFADA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MAVİ YOLCULUK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İSTANBUL’DA ERZURUM RÜZGARI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HAYATINI KAYBETTİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İŞTE AYDIN’IN YENİ EKİBİ

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.