Erzurum Haber

Sunar: Tapu sorununu çözeceğiz

Sunar: Tapu sorununu çözeceğiz
458 Kez
27 Şubat 2019 - 13:28

Erzurum/zirve2000 AK Parti Palandöken Belediye Başkan adayı Muhammet Sunar, tapu sorununun ilçede kangren haline geldiğini ifade ederek, “ İlk işimiz inisiyatif alarak bu sorunu çözmektir” dedi

AK Parti Palandöken Belediye Başkan Adayı Muhammet Sunar ve Meclis Üyesi Adayı Şeref Doğan, Pusula Gazetesini ziyaret etti. Genel Koordinatör Sevda Güneş ile görüşen Başkan Adayı Sunar, göreve gelir gelmez ilk işlerinin ilçede uzun yıllardır devam eden tapu sorununu çözmek olduğunu söyledi.

Palandöken ilçesinin iki temel sorununu tespit ettiklerini ve çözmek için proje hazırladıklarının altını çizen Sunar, “Palandöken ilçemizin en temel sorunlarının başında tapu sorunu geliyor. Önceki dönemde bunların bir kısmı çözülmüş ama hala çözülemeyen hatırı sayılır bir rakam var. Bu tapuların birçoğu yargıya takılmış. Bunları hemen tespit edip çözüme kavuşturacağız. Tapu sorunu diye bir sorun kalmayacak” dedi.

İlçede ömrünü tamamlamış binalar için halk ile birlikte uzlaşı yaparak çözüm üreteceklerini de açıklayan Muhammet sunar, “ İlçemizde yeni binaların yanı sıra yaşamsal ömürlerini tamamlamış ihtiyaca cevap vermeyen ciddi bir yapılaşmalar var. Bunların yenilenmesi için mutlaka bina sakinlerinin olurunu alacağız. Onlarla ortak bir çözüm üzerinden sonuca gideceğiz. Belediye başkanı birazda inisiyatif almalı. Biz o taşın altına değil elimizi, gövdemizi koyacağız. Palandöken’i ismi gibi zirveye taşıyacağız” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.