Erzurum Haber

Sular çok temiz

Sular çok temiz
318 Kez
21 Temmuz 2013 - 14:45

ERZURUM’da suyun temiz olmadığını şikayet eden vatandaşlara Vali Ahmet Altıparmak “Dayı bak senin evinden akan suyla benim evimden akan su aynı. Gayet de güzel içiliyor. Depolarınızı yenileyin” dedi.

Yakutiye Kaymakamı Ahmet Katırcı’yı ziyaret eden Vali Ahmet Altıparmak’ı gören Kavak Mahallesi sakinleri şikayetlerini dile getirdi. 70 yaşındaki Sıtkı Akın, “Biz evlerimizden akan suyu içemiyoruz. Su berbat akıyor. Niye Palandöken barajından verildi su? Özellikle mahallemizin suyu çok kötü? Sayın Valim Erzurum’da su mu, yoktu barajdan bize su verdiler” diye konuştu.

Bunun üzerine Vali Altıparmak “Dayı bak senin evinden akan suyla benim evimden akan su aynı. Benim evimde de aynı su kullanılıyor başka su değil.Yani bana ayrı borudan gelmiyor.  Erzurum’un ikinci bir hattı yok. Tek yerden geliyor su. Kaç defa suyun tahlillerini istedim. Gayet de güzel içiliyor. Depolarınızı yenileyin” diye karşılık verdi.

Öte yandan Vali Ahmet Altıparmak’ın gezisi sırasında 5 çocuk annesi Demet Teymur, elini öpmek istedi. Bir an şaşıran Vali Altıparmak kadının elini öpmesine izin vermeyerek “Kaç yaşındasın?” deyince Demet Teymur, “35 yaşındayım. Olsun olsun bizden büyüksünüz o yüzden” dedi.

Çocuklarla selamlaştı

Vakıflar Bölge Müdürü Kenan Ungan’dan yapılan tadilat çalışmaları hakkında bilgiler alan Vali Altıparmak daha sonra Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut nezaretinde Üç Kümbetleri, Muhsin Yazıcıoğlu Parkını ve kentsel dönüşüm yapılacak mahalleleri gezdi. Muhsin Yazıcıoğlu parkının yanında bulunan bir çay ocağında vatandaşlarla oturup sohbet eden Vali Altıparmak istek ve taleplerini aldıktan sonra kendilerine hayırlı ramazanlar temennisinde bulundu. Gezdiği güzergâhlarda esnaflara da uğrayan ve işlerinin durumunu soran Vali Altıparmak karşısına çıkan çocuklara da selam vermeden geçmedi. Çocuklara eğitim durumlarını ve tatillerini nasıl değerlendirdiklerini soran Vali Altıparmak onlara çeşitli hediyeler verdi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.