Erzurum Haber

Sporcu vefası…

Sporcu vefası…
1.081 Kez
10 Haziran 2019 - 14:13

Erzurum/zirve2000 Geçtiğimiz günlerde Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar’ın da destekleriyle Palandöken Belediyesi Spor Kulübü Başkanlığına seçilen Gürkan Sönmez, faaliyetlerini sürdürüyor. Sönmez bu kez da bedensel engelli olarak yaşamını sürdüren eski milli güreşçi Ali Koçak’ı Pehlivanlı Mahallesinde ziyaret ederek, vefasını gösterdi.

Nurullah PALA/PUSULA

Biri Milli takım forması ile Ringe çıkmış Gürkan Sönmez, diğeri yıllarca güreş milli takım mayosunu terletmiş Ali Koçak, ikili Pehlivanlı Mahallesinde buluştu. Yatağa mahkum olan bedensel engelli Koçak’a milli takım forması hediye eden Sönmez, bir kez daha sporcu vefasını gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar’ın destekleriyle Palandöken Belediyespor Kulüp Başkanlığına getirilen ve spor kamuoyundan destek gören Gürkan Sönmez, eski milli sporcu olarak da vefasını gösteriyor. Palandöken Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi ve Kulüp Başkanı Sönmez, eski milli güreşçi Ali Koçak’ı ziyaret ederek gönüllerde taht kurdu.

Koçak’ın köyüne gitti
Aynı zamanda Boks Milli Takımı Baş Antrenörü de olan Erzurumlu genç siyasetçi Gürkan Sönmez, bedensel engelli olarak yatağa bağlı olarak yaşamını Pehlivanlı Beldesi’ndeki Alabalık Çiftliğinde sürdüren eski Milli güreşçi Ali Koçak’ın ayağına gitti.

Koçak’ı Alabalık Çiftliğinde ziyaret ederek, kendisine milli takım forması hediye eden Gürkan Sönmez, eski milli güreşçi Koçak’ı oldukça mutlu etti.

Palandöken Belediyespor Kulübü Başkanı Gürkan Sönmez, “Ali Koçak ağabeyimiz eski milli güreşçi. Tortum Pehlivanlı Alabalık Çiftliğinin sahibi yıllardır yatağa bağlı olarak yaşıyor. Kendisinin birçok şampiyonlukları bulunuyor. Eski millî sporcu güreşçi, bende bugün ziyaret ederek, Onure etmeye çalıştım. Milli Takım Formasını Hediye ettim. Kendisi oldukça mutlu oldu” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.