Erzurum Haber

Sorunları tespit ediyor

Sorunları tespit ediyor
502 Kez
31 Mayıs 2014 - 15:09

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Fiziksel, çevresel ve estetik açıdan gereğince düzenlenmiş ve yeterince donatılmış bir eğitim kurumu her şeyden önce çocuklarımız ve velilerimize sağlık ve güven verir” dedi.
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kentte belediye tarafından peyzaj ve çevre düzenlemesi yapılan okulları denetliyor. Başkan Sekmen, bu kez Aşağı Sanayi Mahallesi’nde bulunan Mareşal Fevzi Çakmak İlk ve Ortaokulu ile Tuzculu Hafız Akif Hoca okul öncesi eğitim birimini ziyaret ederek, eğitim kurumunun sorunlarını yerinde tespit etti. Ziyaretlerde Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yapılan yeşillendirme, asfalt, çit ve peyzaj çalışmalarını yerinde gören Sekmen, öğrencilerle birlikte sohbet etti. Okul yetkilileri Orhan Çakıcı ve Ebubekir Arslan ile Fen İşleri Daire Başkanı Zafer Aynalı’nın da hazır bulunduğu ziyarette Sekmen, eğitim kurumlarının fiziki koşullarının istenilen düzeyde olması gerektiğini ifade ederek, bu konuda yerel yönetime düşen görevin yerine getirildiğini anımsattı. Başkan Sekmen, burada yaptığı değerlendirmede, eğitimin niteliğini belirten en önemli unsurlar arasında fiziksel ve çevresel özelliklerin de bulunduğunu söyledi. Sekmen, şöyle dedi:
“Fiziksel, çevresel ve estetik açıdan gereğince düzenlenmiş ve yeterince donatılmış bir eğitim kurumu her şeyden önce çocuklarımız ve velilerimize sağlık ve güven verir. Okulların görünümü ve temizliği çocukların bilişsel ve sosyal gelişimine katkı sağlar. Yavrularımızın öğrenim gördüğü eğitim yuvalarının bu şekilde düzenlenmiş olması yalnız çocuk için değil, öğretmen için de en uygun çevre koşullarını içerir.” Bu arada Başkan Sekmen’in okul gezisinde çocuklara şapka ve futbol topu dağıtıldı. Öte yandan bir anda Sekmen’in çevresini saran çocuklar hep birlikte Rabia işareti yaparak, objektiflere poz verdi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.