Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Sorunları dinliyor

Sorunları dinliyor
24 Temmuz 2013 - 14:17

AK Parti Erzurum Milletvekili Dr.Cengiz Yavilioğlu Erzurum’da kurumları ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Dr. Yavilioğlu’nun yoğun mesaisi

Erzurum Yakutiye ilçe Belediyesi’nin düzenlediği İftar yemeği programına katılan AK Parti Erzurum Milletvekili Dr. Cengiz Yavilioğlu, işçilerle birlikte iftar açtı.  Ardından KUDAKA Genel Sekreteri Bekir Talha Özmen, DAP Başkanı Adnan Demir ve MÜSİAD Erzurum Şubesi yönetim kurulu toplantısına katıldı. Her fırsatta Erzurum’a gelen ve sorunları dinleyen Erzurum Milletvekili Dr. Cengiz Yavilioğlu, kurumları ziyaret ederek yatırımcı kuruluşlardan bilgi  aldı, sorunları dinledi.

Karayolları Bölge Müdürü Şenol Altıok’u ziyaret eden Dr. Yavilioğlu, Erzurum- Çat, Çat Bingöl-Tekman yollarının yapımı hakkında ki son durum hakkında görüş alış verişinde bulunuldu. Yolun bitmesiyle birlikte bölge insanının ulaşım yönünde büyük bir eksikliğin tamamlanacağını ifade eden Yavilioğlu, “Erzurum- Çat, Çat Bingöl-Tekman karayolu ulaşım için önemli bir eksiği kapatıyor. Yıllardır devam eden çalışmanın bir an bitirilmesi ulaşımı da rahatlatacaktır” şeklinde konuştu.

DAP ile uzun yıllardır hayali kurulan bir çok çalışmanın hayata geçirileceğini özellikle tarım, hayvancılık ve sulama konusunda yürütülen çalışmaları inceledi. Başkan Adnan Demir ile görüşen  Ak Parti Erzurum Milletvekili Dr.Cengiz Yavilioğlu DAP Başkanı Demir’e de bütün çalışmalarında ve projelerinde sonuna kadar destekleri olduğunu ve bu desteklerin süreceğini söyledi.

Yavilioğlu, daha sonra KUDAKA Genel Sekreteri Bekir Talha Özmen ile görüşülerek bölgede küçük ve orta ölçekli işletmelere verilen teşvikler hakkında bilgiler alındı. Birlik olarak, firma olarak müracaat edildiğinde projelere ne kadar destek verildiği bu teşviklere nasıl müracaat edileceği, projelerin nasıl üretileceği bu konuda bölge girişimcisinin bilgilendirilmesi konularında karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

MÜSİAD Erzurum Şubesi yönetim kurulu toplantısına katılan Dr. Yavilioğlu, iş adamlarının problemlerini dinledi. Problemlerine çözüm önerileri sunuldu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.