Erzurum Haber

SON MERMİYİ DE ATTIK!

SON MERMİYİ DE ATTIK!
Fikret DADAŞ
Fikret DADAŞ( fikretdadas@zirve2000.com )
496 Kez
30 Kasım 2020 - 10:29
Sezon başındanberi istikrarsız oyun sergileyen Erzurumspor’un artık nerede ne yapacağını kestirmek çok zor. Hakem hatalarını da gördük , çalınan puanlarımızı, çalınan terlerimizi de gördük, bunları dile getirdik..
Kimseyi suçlamak istemiyorum çünkü ne kadar ekmek o kadar köfte misali, zorlanan tüm imkanlarla kurulan takım bu olmuş.. Arabanın kadranını zorluyoruz , zorlamaya çalışıyoruz ama , kadran katılmış 90 ‘ı geçemiyoruz ara sıra 90 ı geçsek bile eski MAN kamyonları gibi düz yolda 110 yapıyoruz.. Bence son mermiyi de attık, mermi tükendi.. Siperde ne kadar kalabiliriz ki ?
Şimdi şöyle bir aynaya bakalım 10 maç oynandı takım sahasında bir maç kazanamadı..!
Hiç kimse kusura bakmasın yıllarca gece-gündüz bağrıma tuz basıp bunları yazmak benim görevim.
Trabzonspor maçında izlediğimiz Erzurumspor gitmiş, başka bir takım gelmiş sahaya.. İnanılır gibi değil, bir takım; bu kadar hatalar zinciri yapar mı..? yapıyor..
Kaleye Kayacan’ı alarak hiç değilse fazla tedirgin olmuyoruz.. Ancak Erzurumspor oyunu şahsi gayretlerle kazanıyor , şahsi hatalarla kaybediyor.. Son adam defans futbolcusu, röveşata denemesi ile rakipten topu almaya çalışıyor ama topa vuramadığı gibi , topu rakibin kazanmasına neden oluyor .. Defans futbolcusu böyle mi oynar ? risksiz oynamalı.. Pas verecek pozisyonda değilsen oyun alanı dışına gönder topu at taç’a..
Futbolda kollektif oyun vardır, şahsi oyunun futbolda , futbolcular arasında ve takım disiplininde yeri yoktur. Futbolcular bile kendi aralarında şahsi talebi olanı istemezler. Sadece şahsi beceriler, oyuna katılır. Pas verecek yerde ‘ ben atarım ‘ şeklinde anormal bir öz güven.. Maçın son anı % 100 gollük pozisyonda gelişigüzel vuruş ve pas bekleyen daha müsait pozisyondaki oyuncu ?. Pas vermemenin nedeni de yoktur..
Sezonun başından beri sabırla bekledim, takım düzelir, bir iki maç ölçü değildir dedim.. Ama sanırım lig bitecek bizim ölçü hiç bitmeyecek gibi olacak..
Ne yazık ki bu takımın defansı yok, sağ ve sol bek sıkıntımız orta alanı , orta alan da ileri üçlü ya da ileri ikiliyi etkiliyor.. Takım oyunundan çıkıp meşin yuvarlağın peşine koşturuyorlar maç boyunca.
Antalya maçına kadar opsiyon koşmuştum .. Derlenip / toparlanma olur diye.. Opsiyonum bitti .. Yapılan transferlerin takıma katkısı, beklentilerin çok altında.. Birkaç kişi hariç Süperlig kalitesinde oynayacak oyuncumuz yok… Alınan futbolcularla da bu futbol seviyesinin üzerine çıkamıyoruz. Bu arada Teknik Direktör Mehmet Özdilek, takımı maça nasıl hazırlıyor ise, yorulan hep Erzurumspor.. Oyun içinde de yaptığı değişikliklerle, takıma doping yapamıyor.. Antalya maçında Antalyaspor’un yeni hocası Ersun Yenal 2 değişiklik yaptı 5 dakikada 2 gol attılar !
Yöneticiler Erzurumspor’un bu kötü gidişatını görüyorlar, maç skorları da gizli saklı değil. Ne düşünüyorlar bilmiyorum / bilemiyorum.. Çare nedir ? Bir liste yapılmalı, ara transferde önce yolcu edilecekler ve kesin anlaşılacak transferler. Yabancı futbolcular içinde oynayanlar ile oynamayanlar hemen belirlenmeli.. Litvanya ve soğuk iklim ülkelerinden ara transfer için çalışma başlatılmalı. Bu arada korkusuz bir Teknik Direktör getirilmeli takımın başına..
Çok kan kaybetti Erzurumspor, kaybedecek kanı kaldı mı ? Bu satırları yazmak kolay değil di ama, bugün yazılmaz ise ne zaman yazacağım ki ?.. Demir tavında
dövülür, müdahale zamanında yapılmalı..
Takıma sahip çıkılmaz ise geldiği yere iner.
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KASIMPAŞA: 1 BB ERZURUMSPOR:2
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ASILI KALDI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
5 YILDIZLI OTEL GİBİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ERZURUM’UN VERGİ RAKAMLARI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KAR YAĞIŞI DEVAM EDİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ÇAT’TA YOLSUZLUK SUÇLAMASI

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.