Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

SİYASETÇİLERİ ERDOĞAN’A ŞİKAYET ETTİ

SİYASETÇİLERİ ERDOĞAN’A ŞİKAYET ETTİ
1.379 Kez
09 Eylül 2021 - 12:33

Erzurum/zirve2000 Erzurum’un Aşkale ilçesine bağlı Büyükgeçit mahallesi muhtarı Süleyman Tobay, siyasetçileri sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şikayet etti. Muhtar Tobay, transit yoldan köy girişine kavşak yapılmasını istedi.

Erzurum Aşkale karayolu üzerinde bulunan Büyükgeçit mahallesi sakinleri, köylerine gidebilmek için adeta ölümle karşı karşıya geliyorlar. Erzurum’dan köylerine araçla gitmek isteyen vatandaşlar, köye girişte kavşak olmadığı için yaklaşık 5-6 kilometre mesafedeki kavşaktan dönerek köylerine ulaşabiliyorlar. Anayol üzerine toplu taşıma araçlarından inen ve köylerine gitmek isteyen vatandaşlar ise yaya yolu olmadığı ve orta refüjün bariyerlerle kapalı olmasından dolayı adeta can pazarı yaşıyorlar. Araç trafiğinin yoğun olduğu transit yoldan karşıya geçmek isteyen köylüler, ölümle burun buruna geliyorlar.

Sorunu Erzurum Milletvekillerine ve AK Parti yönetime ileten köy muhtarı Süleyman Tobay, bugüne kadar bu soruna bir çare bulamadı. Yaşanan sıkıntıyı videoya çeken Muhtar Tobay, bunu sosyal medya hesaplarında yayınladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen muhtar Tobay,” Sayın Cumhurbaşkanım, senin milletvekillerin, il başkanın, ilçe başkanların nerede? Sizin haberiniz yok. Burası 4 köyün grup yolu. Yayalarımız köylerine gelebilmek için bariyerlerin altından sürünerek geçiyorlar. Vatandaşlarımız isyan ediyor. Türkiye’nin hali bu. Yolumuzu kapattılar. Kadınlar ve çocuklar buradan geçmek için büyük eziyet yaşıyor. Buraya bir kavşak yapılmasını istiyoruz”diyerek sitem etti.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.