Erzurum Haber

Siyaset kazanı!

Siyaset kazanı!
555 Kez
28 Kasım 2018 - 13:47

AK Parti yerel seçimlerde Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Mehmet Sekmen ile devam dedi. Sayın Sekmen’i destekleyenler de var tepki gösterende. İsmi açıklandığı andan itibaren sosyal medyada fırtınalar koptu dersek yeridir.

Başkan Sekmen’in bu tepkileri çok iyi okuması gerekiyor. Vatandaşın görüşlerini ‘her zaman ki belirli çevreler yapıyor’ diye yorumlar ise hem şehir adına hem kendi adına hata yapmış olur. Başkan Erdoğan’ın her zaman söylediği gibi, ‘belediyecilikte asıl önemli olan gönül belediyeciliğidir’ ki şuan Erzurum’da gönüller biraz kırık görünüyor.

AK Parti en önemli virajı geride bıraktı. Şu an partide siyaset kazanı ilçe belediyeleri için kaynıyor. En büyük çekişme ise Yakutiye’de yaşanacak. 2014 yerel seçimlerinde AK Parti en fazla oyu 2. dönemi olmasına rağmen Ali Korkut ile merkezden alarak, % 64.58 gibi bir oy oranı ile birinci parti olmuştu. Anketlere göre ise AK Parti Yakutiye’de oyunu hala koruyor.

AK Parti’yi merkezde Milliyetçi Hareket Partisi izliyor. Her iki parti de Yakutiye için ince eleyip sık dokuyor. Adaylar titizlikle süzgeçten geçiriliyor.
Milliyetçi Hareket Partisi Büyükşehir Belediyesi için adayını açıklayan ilk parti olmuştu. Prof. Dr. Serdar Sevimli ile yola çıkan MHP, merkezdeki oyunu artırmak için bir flaş isim arayışında.

AK Parti’de ise durumlar biraz karışık. Çünkü Yakutiye’de herkesin bir adayı var. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen doğal olarak kendine yakın bir ismin iş başına gelmesini istiyor. Bu nedenle mevcut belediye başkanının adaylığına sıcak bakmadığı iddia ediliyor. Milletvekillerinin ise ellerinde başka isimler var. Henüz bir isim üzerinde uzlaşı yok.

AK Parti Milletvekilleri bugün Genel Merkez’de bir araya gelip, listeyi tekrar gözden geçirerek son haline karar verecekler.

Yakutiye için ismi geçen adaylar ise şunlar; Ali Korkut( Mevcut Belediye Başkanı), Hüseyin Koçan (Büyükşehir Belediye Başkan Vekili ), Eyüp Tavlaşoğlu ( Büyükşehir Belediye Başkan Vekili), Emre Yaylalı( Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ. Genel Müdürü) Bakalım hangi isim aday gösterilecek.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.