Erzurum Haber

Sıra dışı açıklamalar

Sıra dışı açıklamalar
485 Kez
08 Şubat 2013 - 10:44

Milliyetçi fikirleriyle tanınan oyuncu Ahmet Yenilmez çok tartışılacak açıklamalarda bulundu..

Enver Aysever, CNN Türk‘te Aykırı Sorular adlı programında milliyetçi görüşüyle tanınan oyuncu Ahmet Yenilmez’i ağırladı. Bir dönem Büyük Birlik Partisi’nden milletvekili adayı da olan Ahmet Yenilmez, ülkücü hareketin bugün geldiği nokta ve milliyetçi görüşe dair sıra dışı açıklamalarda bulundu.

MHP, Ülkücüleri temsil etmiyor

Ülkücü hareketin bugünkü temsilcilerinin, hareketi amacından saptırdığını belirten Ahmet Yenilmez; “MHP bugün ülkücü hareketi temsil etmiyor. Temsil etmiş olsa kaba bir hesapla yüzde 30 oy alırdı” dedi.

İmralı girişimini destekliyorum

Yenilmez milliyetçi düşünceye dair sıradışı bir açıklamayı da İmralı görüşmeleri hakkında yaptı.MHP’nin ağır bir dille eleştirdiği Öcalan’ın muhatap alınması ve İmralı görüşmeleri konusunda da açıklamalarda bulunan Yenilmez; “Bu girişimi destekliyorum. Çünkü terör konusunda muhatap Öcalan’dır. O terör bitmesin demezse, bu iş bitmez” dedi.

 

BAKÜ’de açıklamalarda bulundu

Oyunca Ahmet Yenilmezşair Abdurrahim Karakoç için düzenlenecek anma programına katılmak içinBakü’ye geldi. Yenilmez, havalimanında yaptığı açıklamada, “Durum açık şekilde görünüyor. Ben kötü bir şey söylemiş değilim. Diyorum ki yetişmiş aktif kadroların siyasetin içerisinde olması memleketin hayrınadır.Ülkücü hareketin çok kaliteli kadrosu var. Bu kadroyu siyasetin dışında tutmak hem MHP’ye hem de ülkeyezarar verir” diye konuştu.

“Ülkücülük bir idealdir, insanlar ideallerini çeşitli yerlerde yaşatabilirler” diyen Yenilmez, “Bir yere mensubiyet duymadan da yaşatabilirler. Bütün ülkücüler MHP çatısı içinde olacak değil. Hepsini çok seviyorum, istiyorum ki benim arkadaşlarım devlet yönetsin, bakan, milletvekilleri olmalarını istiyorum. Benim arkadaşlarım bu görevlere geldiği zaman çok şey yapacaklarına inanıyorum. Eğer bunu dile getirmek suçsa ben bu suçun infazına razıyım” ifadelerini kullandı.

Programa merhum Karakoç’un yakın arkadaşları, Doç. Dr. Mehmet Önal, yazar arkadaşı Dr. Lütfü Şehsuvaroğlu, sanatçılar ve milletvekilleri de katılıyor. AK Partili milletvekilleri Selçuk Özdağ, Feramüz Üstün ve Muzaffer Aslan’ın da iştirak ettiği anma merasimine ayrıca sanatçılar Hasan Sağındık, Ahmet Yenilmez ve Bünyamin Aksungur ile Abdürrahim Karakoç’un çocukları Türk İslam Karakoç, Mihriban Karakoç Karasioğlu ve Enderhan Karakoç da katılıyor.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.