Erzurum Haber - 03 Temmuz 2020, Cuma

ŞİFO’ NUN “ALTILI GANYANI”

29 Mayıs 2020, 15:04

BB. Erzurumspor olarak PTT 1. Lig’de son altı maçımıza çıkacağız. Puan durumuna bakıldığı zaman şampiyon olmamız için altı maçı da kazanmamız gerekiyor.

Çünkü en yakın rakibimiz Bursaspor’dan sadece bir puan öndeyiz. Puan sıralamasında Bursaspor’dan sonra gelen ve şampiyonluk iddiası olan diğer takımlarla da fazla puan farkımız yok. Berabere sonuçlanacak bir maçımız dahi başımıza bela olabilir.

Bu nedenle öncelikle yönetim ve taraftarın takıma sahip olması gerekiyor. Her ne kadar maçlar seyircisiz oynansa da özellikle taraftar Mehmet Hoca ve futbolcuların yanında olduğunu onlara hissettirmelidir.

Benim şahsi olarak ise Mehmet Hoca’ ya güvenim tam…

Mehmet Hoca, futbolculuk döneminde ülkemizin en kaliteli futbolcularından biriydi. Kariyer olarak bakıldığı zaman ise Türkiye Süper Ligi’nde mevkisinin en “Kariyer”li Türk futbolcusu. Elbette ki bir futbolcunun kariyerli aynı zamanda kaliteli olması çok iyi hoca olacağı anlamına gelmez. Ancak bu durumun Mehmet Hoca için geçerli olduğunu düşünmüyorum.

Çünkü Mehmet Hoca, B.B. Erzurumspor’un Süper Lig’de teknik direktörü olduğu dönemde hiçbir maçta takımı mahkum oynatmadı. Büyük takımlara karşı bile B.B Erzurumspor’dan gurur duyduk. Beşiktaş, Fenerbahçe, Başakşehir ve Trabzon deplasmanlarından puan alarak döndük.

PTT 1. Lig’de bu sezon oynadığımız maçlarda B.B. Erzurumspor kendisine uygun olan 4-2-3-1 sitemi ile hiç oynamadı. Çoğu zaman üçlü tandem veya üçlü ön libero oynadık. O yüzden İbrahim Akdağ ve Scuk gibi geçen yıldan uyumlu ön liberolarımızdan, sağ ve sol bek ve kanat oyuncularımızdan alacağımız veriminin yarısını bile alamadık.

Diğer yandan yanlış sistem yüzünden, PTT 1. Lig’de “Gol Kralı” olmuş Pote’ye bile taraftar bu nasıl “Golcü” demeye başladı.

Oysa takım 4-2-3-1 sistemi ile oynamış olsaydı altı-yedi puan daha fazla alabilirdik. İşimiz de bu kadar da zor olmazdı.

Ancak Mehmet Hoca’nın takımı 4-2-3-1 sistemi ile oynatacağını ve tüm futbolculardan daha fazla verim alacağını düşünüyorum. Özellikle İbrahim Akdağ ve Pote’nin çok güzel işler yapacağına inanıyorum.

Yazının başlığını, “ Şifo’nun Altılı ganyanı” diye atmıştım. At yarışlarında altılı ganyanı tutturmanız ve kazanmanız için altı koşunun
birincisini bilmeniz gerekir… Hani bir söz vardır “Teşbihte Hata Olmaz” diye…

BB. Erzurumspor camiası olarak Şifo’nun oynatacağı “Altılı ganyan”ın ilk ayağı 19 Haziran’da Eskişehirspor maçı ile başlayacak. Galip gelerek ilk ayağı, sonra da kalan diğer “ayak”ları kazasız, belasız üçer puanla kapatalım.

Bizim on sekiz puana ihtiyacımız var.

Şampiyonluk için “ALTILI GANYAN”ın her ayağını tutturmamız gerekiyor.

Çünkü şu anki görüntü bu yönde.

Yorumlar

 1. Alparslan Yücel diyor ki:

  Pote’ye güveni tam!!! İmiş. Desene seneyede aynı ligdeyiz.

 2. Selçuk Bayrak diyor ki:

  Hocam ilk yazını beyenerek okudum.İnşallah başarılı bir şekilde devam ederek güncel konulardaki yorumlarınıda bekleriz.

 3. Osman sarıyıldız diyor ki:

  İnsallah 6 lı nın ilk ayağında Erzurumspor başarılı olur ve bu seri kalan 5 macta da devam eder.
  Gönlümüz Erzurumspor tekrar şüpe ligde oynamasından yanadır.
  Başarılar dilerim..

Yorum Yaz


*