Erzurum Haber - 03 Temmuz 2020, Cuma

Şifo Mehmet iddialı konuştu

4 Haziran 2020, 12:17
Şifo Mehmet iddialı konuştu

Erzurum/zirve2000 Eskiden tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok yetenekli futbolcuların olduğuna dikkat çeken BB Erzurumspor’un hocası Mehmet Özdilek, “Günümüzde futbol mücadeleye dayalı. Doğrusu benim gibi yetenekli bir futbolcu şu an liglerimizde göremiyorum” dedi.

Nurullah PALA/PUSULA
O, futbol sahalarının ‘Şifo’su idi. Kahramanmaraşspor’da oynarken, futbol dünyası onu Belçikalı ünlü futbol yıldızı Enzo Schifo benzetince Mehmet Özdilek’in adı ‘Şifo’ olarak anılmaya başladı. Beşiktaş’a transfer olduğunda yıllar birbirini kovalayınca Mehmet Özdilek adı artık yerini ‘Şifo Mehmet’e bıraktı. Artık herkes ‘Şifo’ diye hitap edince, Mehmet Özdilek de, ‘Şifo’ adını benimsedi. Hiçbir zaman ‘Şifo’ diye kendisine hitap edilmesinden rahatsızlık duymadı. 13 yılı aşkın süreyle Beşiktaş’ta top koşturan Mehmet Özdilek, gole dönük orta saha oyuncusu olarak Türk futboluna damga vuran isimlerden biri oldu. Bugünlerde BB Erzurumspor’un Teknik Patronu olan Mehmet Özdilek, günümüzde kendisi gibi yetenekli oyuncu göremediğini söyledi.

Günümüz futbolu mücadeleye dayalı
Eskiden Türkiye’de çok yetenekli oyuncuların bulunduğuna işaret eden Dadaşların Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, “Bizim futbolculuğumuz döneminde çok yetenekli futbolcular vardı. O yetenekli oyuncular attıkları gollerle yaptıkları asistlerle maçları çevirebiliyordu. Şimdi günümüzde futbol daha çok mücadeleye dayalı. Onun içinde bireysel yeteneği ön plana çıkan az sayıda futbolcu var. Doğrusu bu dönemde benim gibi yetenekli bir ‘on numara’ göremiyorum” dedi.

Şifo Mehmet iddialı konuştu Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*