Erzurum Haber

Şiddet kınandı…

Şiddet kınandı…
459 Kez
25 Aralık 2012 - 15:12

Atatürk Üniversitesi Senatosu 25 Aralık 2012 tarihinde yaptığı toplantıda Göktürk-2 Uydusunun fırlatılmasını izlemek üzere Ortadoğu Teknik Üniversitesi’ne gelen devlet adamlarına yönelik bir grup öğrenci tarafından gerçekleştirilen taşlı ve molotof kokteyli saldırıyı kınadı.
Atatürk Üniversitesi’nin konuyla ilgili 7/136 nolu kınama bildirisi şöyle:
“Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı, Başbakan, Genel Kurmay Başkanı ve bazı hükümet üyelerinin TÜBİTAK Uzay Araştırmaları Merkezi’nde Göktürk-2 uydusunun Çin’den fırlatılmasını izlemek üzere Ortadoğu Teknik Üniversitesine gelişlerini taş ve molotoflu saldırılarla engellemeye çalışan öğrencilerin davranışlarını demokratik bulmadığımız gibi ifade özgürlüğü bağlamında da değerlendirmiyoruz. Bu davranışları illegal örgütlerin eskiden beri devam ettirdikleri maksatlı tavırları olarak görüyoruz.
Şiddet içeren hareketlerin üniversite özerkliği olarak sunulması asla kabul edilemez. Ülkemiz açısından bu tür olayların, bilimsel gelişmelere ve üniversite özerkliğine olumsuz etki yapacağı endişesiyle Atatürk Üniversitesi Senatosu olarak kınıyor, bir daha tekrarlanmamasını temenni ediyoruz.”

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.