Erzurum Haber

Seyyarlar sorunlarını anlattı

Seyyarlar sorunlarını anlattı
331 Kez
12 Mayıs 2015 - 14:45

Erzurum/zirve2000 Erzurum’un Palandöken İlçe Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, pazar esnafı ile seyyar satıcılarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezin de düzenlenen toplantıya Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutların yanı sıra Erzurum Pazarcılar ve Seyyarcılar Odası Başkanı İskender Aktepe, Erzurum Seyyar Pazarcılar Esnaf Derneği Başkanı Abdulhadi Özataş ile birlikte yaklaşık 200 pazarcı esnafı katıldı.
BAŞKANIMIZ HER ZAMAN YANIMIZDA OLDU
Pazarcı esnafının sorunlarını ve isteklerini Belediye Başkanı Orhan Bulutlara ileten Erzurum Pazarcılar ve Seyyarcılar Odası Başkanı İskender Aktepe,” Palandöken Belediye Başkanımız Sayın Orhan Bulutlar, seçimden önce de ‘Her zaman pazarcının yanında olacağım’ demişti. Başkanımız aynen bu sözünde durarak her daim bizim yanımızda oldu. Her türlü sorunumuzda bizleri dinleyerek çözüm noktasında buluştuk. Bugün de oda üyelerimizle bir araya gelerek sorunlarımız ve sıkıntılarımız dinleyerek çözüm üretmeye çalıştık. Sayın Başkanımız da bizler den haklı isteği oldu bu isteklere tüm üye arkadaşlarımızla uymaya gayret edeceğiz. Karşılıklı hoş görü içerisin de istişare ederek ekmeğimizi kazanmamızın mücadelesini vereceğiz” dedi.
BU FIRSATI İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ
Pazarcı Esnafın sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Seyyar Pazarcılar Esnaf Derneği Başkanı Abdulhadi Özataş,”Pazarcılar olarak esnafımızın sorunları konusunda her daim yanımızda olan bir belediye başkanımız var. Bunu iyi değerlendirmeliyiz. Belediye Başkanımızın istekleri bizlerin iyiliği için. Kurallara ve kanunlara riayet etmeliyiz. Bugün burada Pazar yerleri ve benzeri konularda bire bir Belediye Başkanımızla görüş ve fikir alışverişinde bulunarak pazarcı esnafımızın sorunlarını çözüyoruz. Amacımız Pazarcı esnafını turizm kenti olan Palandöken de önemli bir noktaya çıkarmaktır. ‘dedi.
BULUTLAR ”ÇÖZÜM İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”
Pazarcı esnafının sorunlarını çok yakından bildiğini belirten Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, ”Bugün pazarlarla ve benzeri konularla ilgili yapılacak ortak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunduk. İlçemizde çok noktada belli günler de Pazar alanları açılıyor. Çok sayıda pazarcı esnafı pazarcılık yaparak geçimini sağlıyor. Fakat bir takım sorunlar ortaya çıkıyor işte bu sorunları en asgariye indirmek için burada toplandık. Belediyemizin Pazar esnafına gösterdiği alanlar da kalmanızı istiyorum. Pazar yerlerin de çizilen çizgilerin dışına çıkmanızı istemiyorum. Pazara gelen vatandaşa karşı daha nazik ve kibar olmanızı istiyorum. Herkesin bağlı olduğu oda ve dernek başkanıyla irtibatlı olmanızı istiyorum. Korsan satıcıyı aranıza almayınız. Kavgadan ve gürültüden uzak olun. Pazar sonrası Pazar yerinden ayrılırken bulunduğunuz alanı temiz bırakmanızı istiyorum. Bu söylediklerim hem sizin menfaatinize olur hem de bizim. Konuşarak birlikte hareket ederek çözülmeyecek sorunumuz yok. Birlikte çalışacağız birlikte çözeceğiz” diye konuştu. Daha sonra Pazar esnafı tek tek söz alarak sorunlarını aktardılar.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.