Erzurum Haber

Sevim ER-GÜR-DER Onursal Başkanı oldu

Sevim ER-GÜR-DER Onursal Başkanı oldu
1.075 Kez
26 Mart 2019 - 15:03

Erzurum/zirve2000 Erzurum Şampiyon Güreşçiler Antrenörler Hakemler ve Güreş Severler Derneği (ER-GÜR-DER) Onursal Başkanlığına Fatih Hikmet Sevim getirildi.

Erzurum Şampiyon Güreşçiler Antrenörler Hakemler ve Güreş Severler Derneği (ER-GÜR-DER) yönetim kurulunun oluşturduğu ve şampiyonlar, ustalar, spor bilim adamları, akademisyenler, savcı, avukatlar, iş adamları, çalıştırıcı, hakem ve güreş severlerin aldığı kararla, Türkiye güreş camiasının yakinen tanıdığı milli güreş hakemi emniyet mensubu Fatih Hikmet Sevim onursal başkanlığa getirildi.

Mesleği gereği Ankara’dan Erzurum’a tayin olduktan sonra Erzurum güreşinin kalkınması için birlik beraberlik tohumlarının yeşermesi açısından özverili bir fedakârlık örneği gösteren polis Hikmet’in bu çabası sonuçsuz kalmadı. Güreş sporunun ülkemizde ve şehrimizde daha üst noktalara getirilmesi hususunda gerekli adımları atmaya devam edeceklerini dile getiren Polis Hikmet “bizler ülkemizde geliştirilmesi gerekli hangi alan varsa oraya yönelmek durumundayız. Bu anlamda özellikle kim nasıl başarı elde edecekse o yolda daha iyi hizmet için çalışmalarını sürdürmelidir. Güreşin ülkemizde daha da geliştirilip Avrupa’da nam salması bizleri gururlandırıyor. Son yıllarda geliştirilen çalışmalarla birlikte güreş çıtasını yükselttiğimizi düşünüyoruz. Kaldı ki son yıllarda elde ettiğimiz başarılar bunun en güzel göstergesidir. Her durumda ülkemizi daha güzel noktalara çıkarabilmek için gerekenleri yağmaya devam edeceğiz” diye belirtti.

“Daha da güçlenerek ilerleyeceğiz”
Türk güreşinin gerekli ilgi ve sorumluluk bilinciyle ilerleyerek diğer spor branşlarına örnek teşkil edecek noktaya getirildiğini ve daha uzun bir yolun başlangıcında olduklarını belirten Fatih Hikmet Sevim “Türk güreşinde ve Erzurum spor camiasında hatırı sayılır bir değeri olan polis Hikmet’e başata Bayburt Üniversitesi Öğretim Üyesi ER-GÜR-DER Kurucu Başkanı Dr. İzzet Uçan’ın ve yönetim kurulunun desteğiyle Erzurum’da ve Türkiye’de birçok spor dalına örnek teşkil eden ve ses getiren bir çalışma ve mücadele sergilenmesi diğer spor branşları tarafından da takdir edilmesi, yapılacak çalışmaların daha kapsamlı ve yararlı olacağının göstergesidir. Başarılı ve güçlü bir camia olan Erzurum güreşine bir ivme kazandıran Polis Hikmet’in şahsına tevdi edilen bu zorlu görevde başarılar diliyoruz” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.