Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Sevda Güneş bam teline dokundu

Sevda Güneş bam teline dokundu
25 Aralık 2012 - 13:55

Bunun adı ‘ihanet’

 

Sağlık sorunları nedeniyle sizlerden bir süre ayrı kaldım. Benim için dua eden, geçmiş olsun dileklerinde bulunan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim. Ne yaşarsanız yaşayın. Kimi kaybederseniz kaybedin acılarınızı içinizde yaşıyorsunuz, kimse sizi anlamıyor ve hayat devam ediyor. Neyse, sahi nerede kalmıştık.

Hatırlayacağınız gibi haftalar öncesinde yine bu köşeden Palandöken Kayak Merkezi ve Konaklı’nın işletme hakkının Kayak Federasyonu’ndan alınıp Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğüne verileceğini yazmıştım. Bazıları yok canım saçma demişti ya neyse.

Prosedürler tamamlandı ve artık işletme hakkı tamamen Spor İl Müdürlüğüne geçti. İşte kıyamet bu noktada koptu. Kayak Federasyonu kendine yakın isimler üzerinden bir şirket kurdu. Elliden fazla eleman, Anadolu Kayak isimli bu şirket üzerinden istihdam edildi ve dağda profesyonel bir işletme sergilendi. Başarıları tartışılmazdı. Buraya kadar her şey yolundaydı. Milli Kayakçı Aslı Nemutlu’nun talihsiz bir kaza sonucu hayatını kaybetmesi, bazı dengeleri yerle bir etti. Federasyonun arası Bakanlıkla açılınca fatura yine Erzurum’a kesildi. Kurumlar arası çekişme o kadar kötü bir hal aldı ki, Federasyon bünyesindeki özerk şirket, elemanlarını Spor İl Müdürlüğü’ne devrini yapmadı. Telefonla aranan ekipler içerde üç maaş alacağı ve tazminatlarının olmasına rağmen artık çalışmayacakları söylemişler, yalnızca üç kişi göreve dönmüş. Palandöken Kayak Merkezindeki tesisleri çalıştırmak için yeteri kadar tecrübeli elemana sahip olmayan Spor İl Müdürlüğüne, tesislerin şifreleri dahi verilmemiş. Kayak pistlerinin ezilmesi sorun olmamış, zira bu işin kompendanları zaten Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışıyor. Ancak Türkiye’nin önde gelen kayak merkezlerinden olan Palandöken’de tesisler çalıştırılamıyor.

Kendisine kumpas kurulduğunu anlayan Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, hemen harekete geçmiş ve Kayseri, Uludağ, Kartalkaya’dan tecrübeli ekipler istemiş. Bu yazıyı yazdığımız saatlerde yola çıkan ekipler muhtemelen siz bu satırları okuduğunuzda Palandöken’de tesisleri çalıştırmış olacaklar.

İşte iddialar bu yönde…

Gelinen şu noktaya, şu Erzurum’u çok seven insanlara bakın. Sırf Başbakan’ın gözüne girip Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak için karı olmayan Palandöken’e kamyonlar ile kar taşıyan, 2011 oyunlarında “Derdimiz Erzurum” yalanını uyduran, “Bu şehrin öz evladıyım” diyen Federasyon yetkilileri, AK Parti’den veto yiyince kendi memleketlerini ne hale getirdiklerine bir bakın. Sizin ne hakkınız var bu şehri sabote etmeye?, bu hakkı kimden aldınız. Hep söylerim, bu şehri kurtarmaya önce bu şehri çok sevdiklerini söyleyenlerden kurtarmakla işe başlamalı.

Ne Spor İl Müdürü nede Kayak Federasyonu Başkanı beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Tek bir gerçek var, oda bu şehre en çok kendi evlatları zarar veriyor. Hesaplarını bu kent üzerinden yürütenler, şunu bilsin ki; bu kent dualıdır. Nice insanları yok etti.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.