Erzurum Haber

Serhat Camii yapılacak…

Serhat Camii yapılacak…
661 Kez
18 Nisan 2013 - 10:20

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, eski terminal yakınlarında yaklaşık 15 bin kişi kapasiteli bir cami yapmayı planladıklarını açıkladı. 40 dönüm arazi üzerine inşa edilecek cami için arsa tahsisleri tamamlandı.

Türkiye, İstanbul Çamlıca Tepesi’nde 15 bin metrekare alan üzerine yapılacak cami projesini konuşurken Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, hava limanı girişinde ‘Serhat Camii’ni inşa edeceklerini açıkladı. Küçükler, 1179 yılında Saltukoğullarından Melik Nasirüddin Muhammed Bey tarafından inşa edilen 5 bin kişi kapasiteli Ulu Camii’nin 3 kat büyüklüğünde olacak cami projesi için çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.

Binbir Hatim geleneğinin sürdüğü Erzurum’da büyük bir camiye ihtiyaç bulunduğunu belirten Başkan Küçükler, eski terminal binasının yakınlarında yapılacak inşa edilecek cami için yer tahsisinin tamamlandığını söyledi. ‘Serhat Camii’ niteliğinde olacak proje için çalışmaların sürdüğünü ifade eden Küçükler, “Şehrin girişinde tarihi Ulu Camii’nin üç katı kadar büyüklükte bir cami yaptıracağız. Özellikle Binbir Hatim’lerle bilinen şehrimiz için böyle bir camiye ihtiyacı vardı” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.