Erzurum Haber

Sergi Erzurum’da açıldı

Sergi Erzurum’da açıldı
403 Kez
10 Nisan 2013 - 14:18

TÜBİTAK ile Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nce ilköğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen “Bu Benim Eserim Proje” yarışmasının sergisi Erzurum’da açıldı.
Erzurum Öğretmenevi’nde açılan “Bu Benim Eserim Proje Sergisi”nin açılışı Vali Yardımcısı Abdurrahman İçyer tarafından yapıldı. Sergilenen 50 projeden dereceye giren 5 proje, Erzurum bölgesini Ankara’daki Türkiye finallerinde temsil edecek.
Serginin açılış törenine Vali Yardımcısı Abdurrahman İçyer, Erzurum İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Bastem, Yakutiye Kaymakamı Ahmet Katırcı, çok sayıda öğrenci ve öğretmen katıldı.
Serginin Milli Eğitim Bakanlığı gelecekte ülkemizin ihtiyaç duyacağı geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek, yetenekli çocuklarımıza sahip çıkmak, bilimsel amaçlı yarışma ve benzeri etkinlikleri ülke genelinde ilgiyi, katılımı artırarak yaygınlaştırmak ve teşvik etmek, geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip çocuklarımızı erken yaşlarda keşfedip var olan yeteneklerini geliştirmek amacıyla düzenlendiği bildirildi.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın yürüttüğü çalışma kapsamında Türkiye genelinde toplam 86 bin proje sergileniyor, projeler eleme yöntemiyle 100 projeye indirilerek bakanlıkta sergilenecek. Bölge illerden ve Erzurum’dan ise toplam 50 proje sergileniyor.
Erzurum Öğretmen Evi’ düğün salonunda sergilenen projeler üç gün sergilenecek.
Sergiye Ardahan, Artvin, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illeri hazırladıkları projelerle katılıyor.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.