Erzurum Haber

Serdar’dan ‘Kürtçe’ özrü…

Serdar’dan ‘Kürtçe’ özrü…
643 Kez
29 Mart 2013 - 10:42

Star TV’de yayınlanan Popstar 2013’e, Serdar Ortaç’ın açıklamaları damgasını vurdu. Ortaç “Geçmişte bazı hatalar yaptım” dedi ve 1999 yılında Magazin Gazetecileri Derneği Ödül Töreni’nde Ahmet Kaya’ya yapılanlardan ötürü pişman olduğunu söyledi.

Popstar 2013’ün jürisinden yer alan ünlü sanatçı Serdar Ortaç, 1999 yılında Magazin Gazetecileri Derneği Ödül Töreni’nde yaşanan olaylarla ilgili, “Hepimiz bazı şeyleri yanlış biliyorduk. Bana da bazı şeyler yanlış öğretildi ve geçmişte bazı hatalar yaptım ve hepimiz başta ben olmak üzere pişman oluruz yaptıklarımızdan. Umarım burada bir Kürt yarışmacı da Kürtçe bir şarkıyla yarışır bir gün” dedi.

O GÜN NELER OLDU ?

10 Şubat 1999’da Magazin Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen ödül töreninde, Ahmet Kaya, ’Yılın En İyi Sanatçısı’ ödülüne layık görülmüştü. Kaya, ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmada, “Ben bu ödül için İnsan Hakları Derneği’ne, Cumartesi Anneleri’ne, tüm basın emekçileri ve tüm Türkiye halkına teşekkürediyorum. Bir de bir açıklamam var: Şu anda hazırladığım ve önümüzdeki günlerde yayımlayacağım albümde bir Kürtçe şarkı söyleyeceğim ve bu şarkıya bir klip çekeceğim. Aramızda bu klibi yayınlayacak yürekli televizyoncular olduğunu biliyorum. Yayınlamazlarsa Türkiye halkıyla nasıl hesaplaşacaklarını bilmiyorum” demişti.

Ahmet Kaya’nın konuşmasının ardından aralarında Serdar Ortaç’ın da olduğu bir grup, sanatçıyı protestoetmişti. Çatal, bıçak fırlatılan Kaya, apar topar salondan çıkarılmıştı.

 

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.