Erzurum Haber - 08 Temmuz 2020, Çarşamba

Serdar Sevimli’den açıklama

26 Haziran 2020, 10:56
Serdar Sevimli’den açıklama

Erzurum/zirve2000 Atatürk Üniversitesi rektör adaylığı sürecinin başlamasıyla birlikte, bölge insanının rektör adayı Prof. Dr. Serdar Sevimli’den önemli bir açıklama geldi.

Prof.Dr. Sevimli, yaptığı paylaşımda, Atatürk Üniversitesi rektör adaylığı ilanının kamuoyu ile paylaşılması sonrası, sosyal medyada duygularını ve temennilerini belirten paylaşımların artması üzerine açıklama yapma gereği duyduğunu ifade etti.

SEVİMLİ’NİN AÇIKLAMASI
“Öncelikli olarak henüz bir müracaatımız olmadı. Cenab-ı Allah’ın buyurduğu gibi ‘’Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz’’ diyen Sevimli, şöyle devam etti:

“Su kısa hayatımızın en önemli gayesi insana hizmet etmektir. Bunun nerde ve ne şekilde olduğunun hiçbir önemi yoktur. Bu nedenle Allah’ın takdirini bilmediğimiz ve ne olursa olsun sonucuna her zaman her şartta rıza göstereceğimiz bir meselede sükunet esas olmalıdır.

Dostlarımızın bu hüsn-ü zannı; özellikle de medya ve sosyal medya aracılığı ile bazen yanlış anlaşılmalara ortam hazırlamaktadır. Sosyal medya doğası gereği yanlış anlaşılmaların hızlı bir şekilde gerçeğe dönüştüğü, kimi zaman insanları kırıp incitebilen ve ismi geçen herkes için maksadını aşan bir mecra olabilmektedir.

Yönetimde olan, müracaat etmiş veya edecek olan birbirinden değerli öğretim üyelerine saygılarımı sunuyor ve çıkacakları bu hizmet talebi yolunun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

İyi niyetlerinden ve sevgilerinden şüphe duymadığım dostlarımızın sosyal medya ve paylaşımlarla değil, duaları ve kalpleri ile yanımızda olmalarını ve eğer bu sürecin içerisinde yer almaya karar verirsek bu süreci bize yakışacak bir sükunette yürütmemize yardımcı olmalarını rica ediyorum.

‘’ Allah’ın izni olmadan bir yaprak dahi düşmez’’ inancı ve düsturu ile her daima….”

Serdar Sevimli’den açıklama Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*