Erzurum Haber - 19 Kasım 2018, Pazartesi

Şehit babasına yakışmadı

8 Mayıs 2018, 11:05

Erzurum/zirve2000 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda şehit olan polis memuru Yakup Sürücü’nün babası İbrahim Sürücü’nün sosyal medyaya düşen konuşmaları, büyük tepki gördü. Şehit babasına yakışmayan konuşmalar yapan İbrahim Sürücü, tepkilerin hedefi oldu.

15 Temmuz hain darbe girişiminde Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’na düzenlenen saldırıda şehit düşen Yakup Sürücü’nün babası İbrahim Sürücü, Ankara’da TRT muhabirinin sokakta canlı yayın yaptığını görünce içinde beslediği kini mikrofonlara kustu.
Muhabirle konuşmaya çalışan şehit babası, “Kendi Afrin’e gidene kadar oğlunu yollayaydı, Bilal Erdoğan’ı yollayaydı… Benim oğluma bak, şehit oldu onun yüzünden. Niye bir tane vekilin, bakanın oğlu şehit olmuyor? Kendileri yaptı bunu. Şeydi de darbeyi de kendileri yaptı…” sözleriyle herkesi şoke etti.

AKDAĞ’A HAKARETE VARAN TEPKİ
Şehit Yakup Sürücü’nün babası İbrahim Sürücü, ayrıca telefonla katıldığı bir televizyon programında Başbakan Yardımcısı Prof.Dr. Recep Akdağ’a da hakaretlere varan ithamlarda bulundu. Baba İbrahim Sürücü,” İnsan seviyesiz olmaz yiğit olur. Ondan böyle oluyoruz. İnsan oya paraya satılmaz. Sen ne nesin bakanlığın ne. Ömer Halis Demir’in kardeşini milletvekili seçiyorsun, şehit Yakup’un anasını içeri almıyorsun. Sen nasıl zalimsin. Sen nasıl Müslümansın?. PKK trilyonları götürüyor Güneydoğu’da. Yıkıp yapıyorsunuz. Bir yandan veriyorsunuz. Tarım Bakanlığı 300 koyun veriyor. Erzurum’da hiç kimsenin aldığı yok. Nereye gidiyor bunlar. İmansızın çocukları…” diye hakaretlerde bulundu.

İSTEKLERİ BİTMİYOR
Oğlu şehit olduktan sonra kendisine yardım yapılması için devlet kurumlarını kapı kapı dolaşan İbrahim Sürücü, herkesi adeta bıktırdı. Bitmek bilmeyen istekleri nedeniyle “Pes” dedirten baba İbrahim Sürücü’nün, şehit babasına gösterilen iyi niyeti kullandığı ileri sürüldü. Hükümetin ve devletin yardımları yanında özel istekleri nedeniyle tepki gören baba İbrahim Sürücü, bu yetmezmiş gibi medya aracılığıyla da hakaretlere varan eleştirilerde bulunuyor.

İŞTE YAKUP SÜRÜCÜ İÇİN ERZURUM’DA YAPILANLAR
YAKUTİYE’DEN BİR DAİRE
Yakutiye Belediyesi tarafından Yeşil Yakutiye konutlarında şehit Yakup Sürücü’nün ailesine bir daire verilmişti. Geçtiğimiz yılın temmuz ayında verilen dairenin fiyatının yaklaşık 300 bin lira olduğu bildirildi.

TAŞKAYNAK KÖYÜ’NDE AHIR YAPILDI
Şehit Yakup Sürücü’nün babası İbrahim Sürücü’nün yaşadığı Taşkaynak köyüne, devlet tarafından 1.2 milyon lira değerinde modern bir ahır yapıldı.

BÜYÜKŞEHİR’DEN PARA YARDIMI
Şehit Yakup Sürücü’nün babası İbrahim Sürücü’ye Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından 32 bin lira maddi yardım yapıldı.

İSMİ POLİS AMİRLĞİNE VERİLDİ
Darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda şehit olan Erzurumlu polis memuru Yakup Sürücü’nün ismi, Pasinler’de ölümsüzleştirildi. İçişleri Bakanlığı, Pasinler İlçe Polis Merkezi Amirliği’nin ismini, Pasinler Şehit Yakup Sürücü Polis Merkezi Amirliği olarak değiştirdi.
emniyet amirliği
REŞADİYE CAMİ, YAKUP SÜRÜCÜ CAMİ OLDU
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafın 15 Temmuz 2016 yılında kalkışılan darbe girişiminde Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki Özel Harekât Daire Başkanlığı’na düzenlenen saldırıda şehit düşen Polis Memuru Yakup Sürücü’nün ismi Pasinler’de bir camiye verildi. Reşadiye Mahallesi Cami’nin ismi Şehit Yakup Sürücü Camii olarak değiştirildi.

PALANDÖKEN’DE İSMİ YAŞATILIYOR
Şehit Özel Harekat Polisi Yakup Sürücü’nün ismi Palandöken ilçesinde bir okula verildi. Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi’nde ismi yaşatılan şehit için öğrenciler her gün dua ediyor.
anadolu lisesi
PASİNLER’DE İSMİ OKULA VERİLDİ
Fetullahçı Terör Örgütü’nün Pasinler’de yurt olarak kullandığı bir bina Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak değiştirildi. Buraya da yine Şehit Yakup Sürücü’nün ismi verilerek Şehit Yakup Sürücü Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.

AKDAĞ KABRİNİ ZİYARET ETMİŞTİ
Dönemin Sağlık Bakanı Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ, beraberindeki Vali Seyfettin Azizoğlu, AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz ile birlikte demokrasi şehidi Yakup Sürücü’yü kabri başında ziyaret etmişti. Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda şehit olan polis memuru Yakup Sürücü’nün kabristan ziyaretinin ardından baba İbrahim Sürücü ve aileyi ziyaret eden Akdağ ve beraberindeki heyet, daha sonra Karskapı şehitliğine ziyarette bulunmuştu.

Şehit babasına yakışmadı Videosuna Ait Etiketler

Yorumlar

  1. By.dadas diyor ki:

    Yazıklar olsun diyorum başka birşey demiyorum terbiyesiz herif Şehit olan oğluna yazık be rezil adam onun sayesinde bak birşeyler in sahibi oldun ulan şehit babasi olsan adam akıllı düşünüp o mertebeye herkes ulaşamaz. Sen oğluna dua et dua kimseden birşey isteme..

  2. Bekir diyor ki:

    Yazıklar olsun size bu adam oğlunu şehit vermiş ben ölmüşüm diyor ne menfaati olacak
    Bu röportajın gerçeğinde Erzurum’a 300 koyun verin ddemiyor Mehmete garibana diyor yazıklar olsun gerçeği gizleyenlere yazıklar olsun saf gibi her yazılana inana…

Yorum Yaz


*