Erzurum Haber - 24 Mart 2019, Pazar

Şehit babasına yakışmadı

8 Mayıs 2018, 11:05

Erzurum/zirve2000 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda şehit olan polis memuru Yakup Sürücü’nün babası İbrahim Sürücü’nün sosyal medyaya düşen konuşmaları, büyük tepki gördü. Şehit babasına yakışmayan konuşmalar yapan İbrahim Sürücü, tepkilerin hedefi oldu.

15 Temmuz hain darbe girişiminde Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’na düzenlenen saldırıda şehit düşen Yakup Sürücü’nün babası İbrahim Sürücü, Ankara’da TRT muhabirinin sokakta canlı yayın yaptığını görünce tepki çeken konuşmalar yaptı.
Muhabirle konuşmaya çalışan şehit babası, “Kendi Afrin’e gidene kadar oğlunu yollayaydı, Bilal Erdoğan’ı yollayaydı… Benim oğluma bak, şehit oldu onun yüzünden. Niye bir tane vekilin, bakanın oğlu şehit olmuyor? Kendileri yaptı bunu. Şeydi de darbeyi de kendileri yaptı…” sözleriyle herkesi şoke etti.

AKDAĞ’A HAKARETE VARAN TEPKİ
Şehit Yakup Sürücü’nün babası İbrahim Sürücü, ayrıca telefonla katıldığı bir televizyon programında Başbakan Yardımcısı Prof.Dr. Recep Akdağ’a da hakaretlere varan ithamlarda bulundu. Baba İbrahim Sürücü,” İnsan seviyesiz olmaz yiğit olur. Ondan böyle oluyoruz. İnsan oya paraya satılmaz. Sen ne nesin bakanlığın ne. Ömer Halis Demir’in kardeşini milletvekili seçiyorsun, şehit Yakup’un anasını içeri almıyorsun. Sen nasıl zalimsin. Sen nasıl Müslümansın?. PKK trilyonları götürüyor Güneydoğu’da. Yıkıp yapıyorsunuz. Bir yandan veriyorsunuz. Tarım Bakanlığı 300 koyun veriyor. Erzurum’da hiç kimsenin aldığı yok. Nereye gidiyor bunlar. İmansızın çocukları…” diye hakaretlerde bulundu.

Şehit babasına yakışmadı Videosuna Ait Etiketler

Yorumlar

  1. By.dadas diyor ki:

    Yazıklar olsun diyorum başka birşey demiyorum terbiyesiz herif Şehit olan oğluna yazık be rezil adam onun sayesinde bak birşeyler in sahibi oldun ulan şehit babasi olsan adam akıllı düşünüp o mertebeye herkes ulaşamaz. Sen oğluna dua et dua kimseden birşey isteme..

  2. Bekir diyor ki:

    Yazıklar olsun size bu adam oğlunu şehit vermiş ben ölmüşüm diyor ne menfaati olacak
    Bu röportajın gerçeğinde Erzurum’a 300 koyun verin ddemiyor Mehmete garibana diyor yazıklar olsun gerçeği gizleyenlere yazıklar olsun saf gibi her yazılana inana…

Yorum Yaz


*