Erzurum Haber

ŞEHİDİN KARDEŞİDE POLİS OLACAK

ŞEHİDİN KARDEŞİDE POLİS OLACAK
430 Kez
18 Eylül 2020 - 14:48

Erzurum/zirve2000 Cumhurbaşkanlığı tarafından şehit aileleri ve gazilerine verilen devlet övünç madalyası tevcih töreni Erzurum’da da düzenlendi.  Törene 2016 yılında şehit düşen polis memuru Mustafa Karakaya’nın annesi Güler Karakaya’nın gözyaşları damga vurdu. Şehit annesini abisi gibi polis olmak isteyen oğlu teselli etti. Şehit Piyade Uzman Onbaşı Umut Öznütepe’nin babası Yusuf Öznütepe de madalyayı gözyaşları içinde aldı.

Manolya BULUT-PUSULA

Bölücü terör örgütü mensuplarının düzenlediği bombalı saldırıda şehit düşen polis memuru Mustafa Karakaya’nın annesi Güler Karakaya, “Acısı ilk günkü gibi, hiç geçmiyor. Gecesi gündüzü yok bu acının. Yemenin, içmenin, yaşadığının, gezdiğinin, içtiğinin içinde bu acı” dedi.

Erzurum Valiliği’nde devlet övünç madalyası tevcih töreni düzenlendi.  Törende beş şehit ailesine ve iki gaziye madalya takdim edildi. Madalyanın verilmesi için ismi anons edilen şehit Mustafa Karakaya’nın annesi gözyaşlarını tutamadı. Şehit annesini ise oğlu teskin etti. Tören boyunca ağlayan şehit annesi Güler Karakaya, “Çok büyük bir acı, çok büyük bir onur. Acısı da büyük onuru da büyük, söyleyecek bir şey bulamıyorum. Dört yıl oldu kaybedeli. Saatine kadar hatırlıyorum. Acısı ilk günkü gibi, hiç geçmiyor. Gecesi gündüzü yok bu acının. Yemenin, içmenin, yaşadığının, gezdiğinin, içtiğinin içinde bu acı. Evladı hiçbir yere koyamıyorsun. Rabbim milletimize, devletimize güç kuvvet versin. Bugünleri aratmasın. Türkiye’miz inşallah güzel yerlere gelir. Pandemiden de inşallah bir an önce feraha çıkarız” diye konuştu.

Erzurum İspir ilçesi doğumlu olan şehit Karakaya, 31 Mart 2016 tarihinde Diyarbakır’ın Bağlar ilçesine bağlı Bağcılar Mahallesi’nde bölücü terör örgütü mensuplarınca düzenlenen bombalı saldırıda şehit olmuştu.

Sözleri yürek yaktı

Hainleri sevindirmemek için ağlamadığını söyleyen baba Yahya Karakaya ise, “Vatan sağ olsun. Diğer oğlum da polis olmak istiyor. Şehit oğlum istedi, onu polis yaptık, şimdi diğer oğlum da istiyor. Bize düşen bazıları sevinmesin diye biraz dipte köşede için için ağlamak. Vatan sağ olsun gerisi önemli değil” ifadelerini kullandı.

Şehit abisi gibi polis olacak

Polis memuru olmak istediğini söyleyen şehidin erkek kardeşi Kadir Karakaya (28), Benim başka iş yapma olanaklarım da var ama polis olmak istiyorum. abimi vatan millet için gönderdik, bunu yaparken de bir adım geri atmadık. Ben abimle birlikte polis olmak istiyordum ama o zaman nasip olmadı. Şimdi bu iş benim için haysiyet, namus meselesine dönüştü. Aileme polis olmak istediğimi tekrar söyledim, onlar da destek oldu. şimdi onun için çabalıyorum. Artık gerisi takdiri ilahi. Şehit olursam da abim gibi bir mertebeye ulaşırım, bundan da korkmuyorum” dedi.

Onlara minnettarız

Şehit ve gazilere minnettar olduklarını söyleyen Erzurum Valisi Okay Memiş, “ Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından düzenlenen ve imzalanan devlet övünç madalyası töreni düzenledik. Beş şehidimizin ailesine ve iki gazimize madalya takdim ettik. Terörle mücadelede hayatını kaybeden şehitlerimiz var. Terörle mücadelede gazi olan kardeşlerimiz var. Bizler de sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde ve sayın İçişleri Bakanımız bütün yetkili kahraman polisimiz, jandarmamız, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, güvenlik korucularımız, istihbarat teşkilatımız ve bütün milletimiz ile terörle mücadelede yirmi dört saat görevimizin başındayız. İşlerimizi de şehitlerimize, gazilerimize mahcup olmamak için layıkıyla yapmaya çalışıyoruz. Onlara minnettarız. Türk milletinin başı sağ olsun” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.