Erzurum Haber - 24 Nisan 2019, Çarşamba

Şehidimin parkı çöp yuvası oldu…

25 Mart 2014, 11:38
Şehidimin parkı çöp yuvası oldu…

HABER: İhsan Kumru- Yeni Kuşak Gazetesi-ÖZEL

Yakutiye ilçesine bağlı Şükrüpaşa Mahallesi’nde yıllar önce yaptırılan Şehit Ayhan Sarılı Çocuk Parkı ilgisizliğe terk edildi.

Çocuk oyun parkı görüntüsünden uzak olan Ayhan Sarılı Çocuk Parkında metal oyun grupları çürümüş, süs havuzu bakımsızlıktan dolayı ortaya kötü bir manzara çıkarmış durumda.
Şükrüpaşa Mahallesi sakini Evren Kazanç, Şehit Ayhan Sarılı Çocuk Parkı’nın acilen bakıma ve düzenlemeye alınması gerektiğine dikkat çekerek, belediye yetkililerini göreve davet etti
Kazanç, “Yıllar önce hizmete açılan mahallemizdeki Şehit Ayhan Sarılı Çocuk Parkı içler acısı hali ile görenleri hayrete düşürüyor. Parkın içindeki süs havuzunun betonları dökülmeye başladı. Oyun alanındaki metal çocuk oyun grupları acil bakım istiyor. Parkın içinde bulunan havuzun taşları çatlamış ve her geçen gün dökülüyor.  Daha önce herkesin uğrak mekânı haline gelen Şehitler Parkı şimdide yürek dağlayan bakımsız ve harabe görünümüyle karşımıza çıkıyor. Tamamen kendi haline terk edilen Şehitler Parkı bu görüntüsüyle bizi çok üzüyor. Özellikle yaz aylarında aileler tarafından oldukça rağbet gören park, şimdi resmen bir harabeye dönmüş vaziyettedir. Park çok bakımsız. Harabe durumda desek abartmış olmayız. Bu haliyle kimse yararlanamıyor. Acilen bakıma ve düzenlemeye ihtiyacı var. İnsanlar buradan faydalanmalı. Allah göstermesin, şiddetli bir rüzgarda direkler çocukların üzerine devrilir. Bu bölge ile belediye yetkililerin çok fazla ilgilenmediğini düşünüyorum.
Genel olarak mahallelerinde temizlik sorunu yaşadıklarını da belirten Kazanç şunları söyledi:

“İşte belediye tarafından mahallemize kazandırılan parkın hali ortada. Pislikten geçilmiyor. Bir işi yapmak kadar takibi de önemli. Oysa bu park mahalle insanı için oldukça önemli. Hadi biz vatandaşı düşünmüyorsunuz, buraya bir şehidimizin ismini verdiniz, bari ona saygı duyun. Çünkü çocuklarımızı belli bir yaştan itibaren hem sosyalleşmesi hem de gelişmesi için parklara götürüyoruz. Parklarda birbirleri ile oynayan çocuklar arkadaşlıkları öğreniyor. Bu nedenle çocuk parklara önem verilmeli. Çocuğum parka gitmek istediğinde ilgisini başka bir yere çekmeye çalışıyorum. Çünkü içimden oraya gitmek gelmiyor. Parktaki oyun aletleri oldukça eski, yenilenmesi lazım. Ayrıca parkın etrafı çitlerle kapatılsa çok daha iyi olur diye düşünüyorum. Beklentimiz sesimize kulak verilmesi ve bu sorunun çözülmesidir.

Yorumlar

  1. Sabri TOPDAĞI diyor ki:

    Belediyelerimiz seçimden başka bir şey düşünmüyorlar aylardır. Bu günlerde ne mahalleyi, ne parkı düşünecek halde değiller. İnşallah şehitlerimizi unutmazlar.

Yorum Yaz


*