Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Şef nine…

Şef nine…
27 Ağustos 2013 - 11:13

Ayşe Nur BAYRAM-M.Yeşim KÖSEOĞLU/ERZURUM

Erzurum’da 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) askerlerin kullandığı malzemeler sergilendi. Kent meydanındaki sergide narkotik suçlarla mücadelede kullanılan köpekler büyük ilgi gördü.

Zafer Haftası, Erzurum’da düzenlenen teçhizat sergisiyle başladı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91’inci yılı münasebeti ile Yakutiye Kent Meydanı’nda düzenlenen sergide Mehmetçik kullandığı malzemeleri vatandaşa anlattı. Kar motorları, muhabere sistemleri, bomba imha malzemeleri, acil durum malzemeleri, olay yeri inceleme, askeri silah tanıtımı, kimyasal-biyolojik-radrasyon-nükleer (KBRN) karşı koruyucu elbise, gıdaların hazırlık aşaması kontrolü, askerin yaz-kış kullandığı kıyafetler ve sahra hizmet malzemelerinin yeraldığı sergiye vatandaşlar ilgi gösterdi.

Her türlü şartlarda kullanılan, üstün seyyar sahra fırın ünitesi tanıtım standından vatandaşlara poğaça dağıtıldı. Çeşitli amaçlarla eğitilen köpekler, alanda gösteri sırasında yaptığı hareketler ile izlemeye gelen çocukların yüzünü güldürdü. TSK Tanıtım Sergisi’nde en çok ilgiyi sevimli köpekler gördü.

9. Kolordu Komutanlığı Bando Takımı da sergide konser verdi. Konsere Vali Yardımcısı Naci Aktaş, Erzurum 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Kamil Başoğlu, Erzurum Emniyet Müdürü Turgut Yıldız ve vatandaşlar sergiyi gezerek vatandaşlarla görüştü.

 

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.