Erzurum Haber - 08 Aralık 2019, Pazar

Şartnamelere uygun değil

14 Haziran 2017, 16:28

Erzurum/zirve2000 Kale çayı için uygulanan ve 7,5 milyon lira harcanan ıslah çalışmasına vatandaşlar tepki gösterdi.
Cihat İncesu
Devlet Su İşleri (DSİ) Erzurum Bölge Müdürlüğü tarafından Pasinler ilçesinde yaptırılan dere ıslah çalışması, eleştiri konusu oldu. Su taşkınlarını önlemek için Kale Çayı üzerine uygulanan ve 7,5 milyon liraya mal olan projenin şartnamelere uygun yapılmadığı iddia edildi.
Aras Nehri’nin kolu olan Kale Çayı üzerinde uygulamaya sokulan proje, ilçe sakinlerinin tepkisini çekti. Pasinler ilçesinin ortasından geçen dere üzerine yapılan ve su taşkınlarını önlemek için uygulanan proje, devletin paralarının nasıl israf edildiğinin adeta kanıtı.
Kale Çayı’na yapılanların uygun olmadığını belirten vatandaşlar, “Tabana yerleştirilen taşlar çok küçük ve taban kısım kısmen örülmüş, arada açıklıklar var. Yarın şiddetli bir akıntı geldiğinde dere yatağını söküp atar ve bu yapılanlar boşa gider. Dere etrafına yapılan duvarlar da şimdiden dökülüyor. Çimento yeterince kullanılmamış ve kot farkı gözetilmemiş. Su taşkını olduğunda bu duvarlar hiçbir işe yaramaz. Bununla birlikte suyun hızını kesen kademeler de yapılmamış. Milyonlarca lira harcanan proje böyle olmamalı. Belediyeye sorunu ilettiğimizde bizlere sorumluluğun DSİ’ de olduğunu ifade ettiler” diye konuştular.
pasinler

pasinler1

pasinler2

pasinler3

Yorumlar

 1. Adil Olun diyor ki:

  Bu yorumu yayımlayabilme cesaretin var mı bilemem, ama yine de yazmak istedim.
  1 – Fotoğrafları sana gönderilen bölge, henüz çalışmaya başlanılmamış alan.
  2 – DSİ tüm raporları geçmeyen hiçbir işe tek kuruş ödeme yapmaz.
  3 – Gerçekten çalışma yapılan alanları görmek istersen, çalışma bölgesine kadar gelip istediğin kadar resim çekebilirsin.
  4 – Şu mesleği bu kadar basite indirgeyerek açık ve net bir şekilde yalan olan bir haberi yayınlayarak, 3 kuruşa satılan gazetecilerden olamayın lütfen!… Bu şehrin gerçek gazetecilere ihtiyacı var…
  Ve son olarak şunu da unutmayın ki;
  İftira atan, iftiraya uğrar…

Yorum Yaz


*