Erzurum Haber

Salih Kaygusuz İl Milli Eğitim Müdürü oldu

Salih Kaygusuz İl Milli Eğitim Müdürü  oldu
2.196 Kez
05 Eylül 2018 - 0:41

Erzurum/zirve2000 Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu(KYK) Erzurum İl Müdürü Salih Kaygusuz atandı.

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız’ın Sinop’a atanmasından sonra boşalan bu göreve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Erzurum İl Müdürü Salih Kaygusuz atandı. Uzun yıllardır Erzurumlu bir Milli Eğitim Müdürü atanmamasından dolayı sürekli eleştirilen bu göreve başarılı bürokrat Salih Kaygusuz’un atanması, kentte memnuniyetle karşılandı.

Erzurum’un Oltu ilçesi doğumlu olan Salih Kaygusuz, 2015 yılından beri Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Erzurum İl Müdürlüğü görevini başarılı bir şekilde yürütüyordu.

Salih Kaygusuz’un hafta içerisinde görevine başlayacağı bildirildi.

SALİH KAYGUSUZ KİMDİR?

Erzurum’un Oltu İlçesinde 1975 yılında dünyaya gelen Salih Kaygusuz, Oltu İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümlerinden mezun olan Salih Kaygusuz, Atatürk üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türkiye Coğrafyası Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans yaptı.
Çeşitli okullarda öğretmenlik ve yöneticilik yapan Salih Kaygusuz, 2013 yılında Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanlığı’nda AR-GE Şube Müdürü olarak çalıştı. 2015 yılından itibaren Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Erzurum İl Müdürlüğü görevini yürüten Salih Kaygusuz, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Erzurum Şube Başkanlığı görevini yürütüyor. Türkiye Yeşilay Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi olan Salih Kaygusuz, evli 2 çocuk babası.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.