Erzurum Haber

Saldırı PKK yandaşlarının işi…

Saldırı PKK yandaşlarının işi…
576 Kez
22 Nisan 2015 - 14:50

Erzurum/zirve2000 AK Parti Erzurum İl Başkanlığı Tekman İlçesinde seçim çalışmaları yapan milletvekili adayı Abdürrahim Fırat’a yapılan saldırıya ilişkin bir kınama mesajı yayınladı.
AK Parti Erzurum İl Teşkilatı olarak yapılan açıklamada yapılan saldırının demokrasiye yönelik bir saldırı, siyasete ve fikirlere düşmanlık olduğu vurgulanarak, “Sayın milletvekili adayımız ve arkadaşımız Fırat’a yapılan saldırıyı nefretle kınıyor ve telin ediyoruz” ifadelerine yer verildi.
Yayınlanan mesajda, “PKK yandaşları olan ve bir parti tarafından koruma altına alınan bu saldırganların belediye binasında üstlenmiş olmaları ve belediye binasından çıkarak sayın Fırat’a saldırmaları da ayrıca düşündürücü ve üzücüdür. AK Parti’ye ve AK Parti Erzurum Milletvekili Adayı Abdurrahim Fırat’a yönelik baskı kurma, seçmen üzerinde korku iklimi oluşturma çabaları sonuç vermeyecektir. Adaylarımıza gösterilen yoğun ilgiden rahatsız olan ve özgür iradeyle yapılacak bir seçimde sonuç alamayacaklarını fark eden kesimlerce yapılan bu saldırılar bizleri yıldırmayacaktır. Sağduyulu ve dirayetli Tekman halkı başta olmak üzere bölge halkının da bu saldırganlığa boyun eğmeyeceğine, iradesini teslim almak isteyenlere en güzel cevabı sandıkta vereceklerine inanıyoruz” denildi.
Saldırıya tepki gösteren başta DOSİAD ve TÜMSİAD Erzurum şubesi olmak üzere tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür edilen mesajda, bütün siyaset kurumları ve sivil toplum örgütlerine demokrasiye yönelik bu tür saldırılara karşı durma çağrısı yapılarak “Menfur saldırıyı tekrar kınıyor, Milletvekili adayımız sayın Abdurrahim Fırat’a ve ekibine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerine yer verildi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.