Erzurum Haber

Sakarya maçı son şansları

Sakarya maçı son şansları
512 Kez
23 Mart 2014 - 19:54

Erzurum Büyükşehir Belediyespor Başkanı Saim Özakalın, “Futbolda bir deyim vardır. Artık biz sustuk, konuşma sırası futbolcularda. Bizde öyle bir konuma geldik, artık sahada konuşacak olan futbolculardır ”dedi.

Nurullah PALA/ERZURUM

Darıca mağlubiyeti sonrasında Erzurum Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nde hareketli saatler yaşanıyor. Maç sonrası şok olan yönetim, “Artık sözün bittiği yerdeyiz. Bu futbolcular bundan sonra gereğini yapıp maç kazanmalı. Öncelikli hedefimiz Sakarya karşılaşmasını geçip, sonraki haftalara bakmak” dedi. Darıca maçını kötü bir futbol sonucu kaybettiklerinin altını çizen Özakalın, artık en büyük görevin ve sorumluluğun futbolcuların omuzlarında olduğunu belirterek, “Sezon başından beri yönetim olarak futbolcularımıza olan görevlerimizi yerine getirdik. Getirmeye de devam ediyoruz. Ancak bu sezon ilk kez bu kadar büyük bir moral bozukluğu yaşıyoruz. Adamları ilk maçta elimizden kaçırmışız, böyle bir günde yakalamışız, galip gelmekten başka bir çaremiz yoktu. Bunu başaramadık. Rakibimizi aldığı galibiyetten dolayı kutluyoruz” dedi.

Sakarya maçı son şansları

Erzurum Büyükşehir Belediyespor Başkanı Saim Özakalın, Darıca maçını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirtirken, Sakarya maçı öncesinde futbolculara gözdağı verdi. Futbolcuları güvenerek transfer ettiklerini ve onlarında artık üzerine düşen görevi yapması gerektiğini savunan Özakalın, “Yönetim olarak, kadromuzdaki futbolcularımızın kişiliklerine hiçbir şey diyeceğimiz yok. Hepsi pırıl pırıl çocuklar. Ancak sahada da yüreklerini ortaya koyacaklar. Bu kadar kolay maç kaybedilmemeli. Düzyurt yenilgisinden sonra hiçbir şey konuşmadık, çünkü oyunu biz oynadık, onlar maçı kazandı. Ama durum bu kez farklı, sahada yüreğimizi ortaya koyamadığımız için Darıca Gençlerbirliği maçı kazandı. Artık futbolcularımız hafta içinde Sakarya müsabakasını düşünecek ve o maçı almanın hesaplarını yapacak. Bu maçı kazandıktan sonra Orhangazi’yi mağlup edersek, yarışın içinde olmaya devam ederiz” dedi.

Teknik heyet futbolcu yönetim el ele verip bu işi bitireceğiz

Kulüp Başkanı Özakalın, yönetim olarak teknik heyetin arkasında olduklarını ve futbolcu, yönetim, teknik heyet el ele verip, bu işi bitireceklerini belirterek, “Erzurum’un bir sezon daha kaybetmeye tahammülü yok. Bizim hedefimiz belli,  o da 2. Lige çıkmak, bu play-off’tan da olacaksa, bunu başarmak istiyoruz. Futbolda bir deyim vardır. Artık biz sustuk, konuşma sırası futbolcularda. Futbolcularda sahada konuşacak. Yüreklerini ortaya koyup kazanacaklar. Nasıl ki, bir hafta önce evinde Sakarya’ya mağlup olan Darıca, bizi evimizde yendiyse, bizde Sakarya’yı burada, Orhangazi’yi de Bursa’da yeneceğiz. Bunu başarmak zorundayız. Ligin bitimine 7 maç kala teknik adam değiştiremeyiz. Futbolcularımız sahada gerekeni yapmak zorundalar. Biz yönetim olarak onlardan sahada futbol ve kazanma savaşı vermelerini istiyoruz” diye konuştu. Özakalın, Sakarya maçında alınacak aksi bir sonuç sonrasında takımda revizyon olacağı konusunda da açık kapı bıraktı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.