Erzurum Haber

Sağlıkta dönüşümü anlatacak

Sağlıkta dönüşümü anlatacak
448 Kez
18 Mayıs 2013 - 12:13

Akdağ ABD’de akademisyen olacak

Eski Sağlık Bakanı ve Erzurum Milletvekili Prof.Dr. Recep Akdağ, dünyanın en prestijli üniversitelerinden Harvard’a akademisyen oluyor. Akdağ, sonbahar döneminde Harvard Tıp Fakültesi öğrencilerine Türkiye’nin sağlık dönüşümünü anlatacak.

Sağlıkta dönüşümü anlatacak

Bakan Akdağ: “Harvard, sonbahar sömestrinde benden master öğrencileri için hocalık yapmamı talep etti. Harvard’ın Halk Sağlığı Okulu Dekanı Eski Meksika Sağlık Bakanı’dır, o benimle irtibat kurdu birlikte çalışma arzusunu dile getirdi. Ülkemizin tecrübelerini takım oluşturma,  reformu gerçekleştirme gibi konuları alarak anlatmış olacağız. En önemli konu herkesin sağlık hizmetine kavuşmasının sağlık politikasını ahlaki değeri olarak benimsenmesi. “dedi.

Akdağ, yabancı ülkelerin sağlık bakanlarından oluşan platformlara ve uluslararası toplantılara da katıldığını hatırlatarak en sık karşılaştığı sorunun ise, sağlık hizmetleri ile oy oranlarını artırmanın formülü olduğunu ifade etti.

Oy niyetiyle yaparsanız yanlış yaparsınız

Akdağ, “Halkın kaliteli sağlık hizmetlerine kolay erişmesinin çok olumlu siyasi yansımaları oluyor. Ebette bizim hükümetimizde de oldu ama, niyetinizi oy gelsin diye yaparsanız, başka yanlışlar yapabilirsiniz.”diye konuştu.

Öte yandan Milletvekili Akdağ, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek Dünya Sağlık Örgütü Toplantısı’nda,”sağlığa hizmet edenler” ödülünün sahibi olacak.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.