Erzurum Haber - 05 Haziran 2020, Cuma

Sağlık çalışanlarını koruyacak

23 Nisan 2020, 21:48
Sağlık çalışanlarını koruyacak

Erzurum/zirve2000 Erzurum’un sağlık sistemleri firması BİOKİM Teknik Sistemler ve HEDLAB firması tarafından sağlık çalışanlarını virüslerden koruyacak steril triaj kabini üretildi. Tamamen yerli ve milli olan steril triaj kabini 100. Kuruluş Yıldönümü hediyesi olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisine hediye edildi.

Erzurum’un sağlık teknik sistemler firması BİOKİM ve Hedlab firması tarafından tasarlanıp üretilen ve tamamen yerli ve milli bir ürün olan steril triaj kabini, koronavirüs ile mücadele ettiğimiz bu günlerde sağlık sektöründe önemli bir buluş olarak tarihe geçti. Sağlık çalışanlarını hasta ile temastan koruyan steril triaj kabini ilk olarak TBMM’nin 100. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Gazi Meclisi’ne hediye edildi.

Erzurum’un sağlık sistemleri ve laboratuvar sektöründeki önemli firmalarından BİOKİM Teknik Sistemler Ltd.Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Haktan Ömeroğlu, ” Yaşadığımız bu zorlu süreçte ne yapabiliriz diye çalışmalar yürütüyoruz. Sıkıntılı dönemlerden geçtiğimiz zorlu günlerde herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini düşünüyoruz. Hedlab firmasının sahibi Şakir Çelik ile ortak bir projede hemfikir olduk. Bu anlamda Hedlab firmasının tasarladığı tamamen yerli ve milli bir ürün olan steril triaj kabini üretildi. Hedlab firmasının tasarlayıp ürettiği steril triaj kabini; doktor ile hastayı temas kurmadan karşı karşıya getiriyor, doktorun bulunduğu alanda pozitif basınç, hastanın bulunduğu alanda negatif basınç var, dolayısıyla hasta tarafından doktor tarafına her hangi bir bulaşma meydana gelmiyor. Ayrıca ortamda bulunan uv sterilizasyon sayesinde ortam sürekli steril tutuluyor. Tamamen yerli ve milli üretim olan bu cihazı Hedlab ve Biokim firmaları olarak meclisimize hediye ettik. Hayırlı olsun”dedi.

haktan

haktan2

haktan3

haktan4

Sağlık çalışanlarını koruyacak Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*