Erzurum Haber

Şafak Bilgisayar’dan iftar

Şafak Bilgisayar’dan iftar
8.827 Kez
15 Mayıs 2019 - 11:44

Erzurum/zirve2000 Doğu Anadolu Bölgesi’nde kesintisiz güç kaynakları ve baskı sistemlerinin öncü ismi olan Şafak Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Servisi, Erzurum’da bir iftar programı düzenledi.

Palandöken Dağı’ndaki Sway Otel’de düzenlen iftar programına Erzurum Valisi Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Saim Özakalın, AK Parti Palandöken İlçe Başkanı Haktan Ömeroğlu, firma müşterileri, iş ortakları ve iş adamları katıldı.

Şafak Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Servisi Ltd.Şti. Genel Müdürü A.Cüneyt Güvenli, iftar programında yaptığı konuşmada, bölgede enerji ve baskı sistemlerinin lideri olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Şirketlerinin yeni yapılanması ve güçlerine güç katarak geçen yıl 50. kuruluş yıl dönümlerini kutladıklarını belirten Güvenli, hedeflerinin daha da büyüyerek il ve ülke ekonomisine katkı sağlamak olduğunu söyledi.
2

Şafak Bilgi Teknolojileri’nin 50 yıllık yolculuğu;
1968 yılında Babamız M. Şefik Güvenli tarafından “GÜVENLİ BURO MAKİNELERİ” olarak kurulan firmada mekanik daktilo, hesap makinesi ve teksir makineleri tamiri ile başlar.
Mekanik sistemler teknolojinin gelişimi ile 1980’lerde yerini elektronik makinelere bırakır ve firmamızda unvanını ŞAFAK MAKİNA olarak değiştirir. Doksanların ortalarında firmamız yolunu bambaşka bir sektöre; Güç Elektroniği Sistemlerine çevirir ve EKA Kesintisiz Güç Kaynakları ile çalışmalarına başlar.
1999 yılında ŞAFAK MAKİNA ELEKTRONİK DONANIM SİS. LTD. ŞTİ. olarak ismini tescilleyip, 2000 yılında ise Xerox Büro Araçları ve İnform Elektronik ile bayilik anlaşmaları imzalayarak yatırımlarına devam eder.
thumbnail_6
2005 yılında ise unvanını faaliyet konusuna göre ŞAFAK BİLGİ TEKNOLOJİLERİ PAZARLAMA VE SERVİS LTD.ŞTİ. olarak güncellemiştir.
Büro makineleri ile başladığı yolculuğunda bugün iki ana branşta (Güç Sistemleri ve Baskı Teknoloji) uzmanlaşan firmamız: XEROX, İNFORM, EPSON, EFİ, SUMMA, LEGRAND ve ESTAP gibi alanlarında dünya devi markların Doğu Anadolu bölge bayiliklerini Erzurum merkez olmak üzere; Malatya, Elazığ ve Van’da bağlı şubeleri ile yaklaşık 40 kişilik bir kadro ile sürdürmektedir.
Faaliyet gösterdiği alanlarda bölgenin öncüsü ve önemli pazar paylarına sahip olan firmamız ISO9001, TSE Hizmet Yeterlilik vb. kalite belgelerine de sahiptir.
Yatırımlarını sürekli işine yaparak günden güne büyüyen firmamız sürdürülebilir başarı için en önemli üç unsura yani: “Müşteri, Çalışan ve Tedarikçi Firmalar” a büyük önem vermiş ve bunlar tarafından hep sevilen ve saygı gören bir konumda olmuştur.
şafak bilgi teknolojileri
İlkesi kalite olan, hedefleri büyük, geleceğe umutla bakan, genç, dinamik, sadık, özverili ve yüksek öz güvenle çalışan bir kadroya ve inanca sahip firmamızın en büyük temennisi tüm müşteri ve tedarikçileri ile hep birlikte nice 50. Yıllara sağlık ve başarılarla ulaşmaktır.
Enerji alt yapı yatırımları alanında faaliyet göstermek üzere genç mühendislerden oluşan yeni ve dinamik bir yapılanma ile “SFK ENERJİ” yi de kurarak gücüne güç katmıştır. “SFK ENERJİ’nin” en önemli hedefi tüm Türkiye’de var olarak enerji yatırımlarında çözüm ortağınız olmaktır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
KASIMPAŞA: 1 BB ERZURUMSPOR:2
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ASILI KALDI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
5 YILDIZLI OTEL GİBİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ERZURUM’UN VERGİ RAKAMLARI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KAR YAĞIŞI DEVAM EDİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ÇAT’TA YOLSUZLUK SUÇLAMASI

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.