Erzurum Haber

Ruhsuz futbol oynuyorlar

Ruhsuz futbol oynuyorlar
558 Kez
29 Nisan 2015 - 11:51

Erzurum/zirve2000 BB Erzurumspor’da son haftalarda oynanan hayati maçlarda alınan beraberlikler hafta sonu Erzin deplasmanında alınan mağlubiyet taraftarı üzdü. Mavi-beyazlı taraftarları yenilgiden çok ruhsuz futbol üzdü.
Emrah AKÇAY/ERZURUM
BB Erzurumspor’un Hatay deplasmanında mağlubiyetle dönmesinin ardından Dadaşlar Grubu’ndan açıklama geldi. Dadaşlar Grubu Basın Sözcüsü Tevhit Ergin, imzalı açıklamada alınan mağlubiyet ve beraberliklerden çok takımın Erzin Belediyespor karşısından hiçbir varlık gösterememesinden yakınıldı.
Dadaşlar Grubu Basın Sözcüsü Tevhit Ergin, “Sezon başından beri büyük umutlarla desteklediğimiz takımımızın bulunduğu yer ve oynadığı futbol noktasındaki memnuniyetsizliğimiz tüm halkımızın rahatsız olduğu ortak noktadır. Her maçında özverili bir şekilde stada gelip emek harcayan bu taraftar aynı şekilde alnını terletmeyen insanlardan rahatsız olduğu gibi bu şehri rezil etmeye kimsenin hakkının olmadığını düşünüyor.
Yağmur- çamur, kar-kış demeden destek verdik
Tüm imkanların seferber edildiği kulüpte, rahatlıktan başka bir problemin olmadığını gördüklerinin altını çizen Ergin, “Bugüne kadarki açıklamalarımızda futbolcuların yanında olduğumuzu şehrimiz için emek veren herkesin bizim kardeşimiz olduğunu belirtip sahip çıkılma noktasında kötü gün dostu olduğumuzu da tüm Erzurum halkı bilmektedir.
Futbolcuların bu yönetime layık olması gerekir
Ergin, yönetimin ve taraftarın bu özverili hoşgörülü anlayışına karşılık hala sahada yürüyen lakayt hareketler içinde olan Erzurum’u ve Mavi-beyazlı formayı layıkıyla taşımamakta ısrar eden futbolcularımıza bu şehrin geçmişindeki olağanüstü durumlarda karşılaşılan tepkileri araştırmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.
Tost yiyerek deplasmana giden takımlar biliyoruz
Dadaşlar Grubu Basın Sözcüsü Tevhit Ergin’in sert açıklamaları bununla da sınırlı kalmadı. Ergin, “Gurubumuzda ve ligimizdeki takımların bir çoğunun tost yiyerek deplasmana gittiklerini uçağa binemediklerini konakladıkları yerlerin misafirhaneler olduğunu buna karşın takımımızın Erzurum ismine yakışır şekilde süper lig standartlarında konakladığını yediğini içtiğini bilmeyen yoktur.
Buradan diyoruz ki bu memleketin takımında top koşturan güzide kardeşlerimiz bu şehir sizleri bağrına basıp kötü günde sahip çıktığı için mi sahada ruhunuzu kaybederek oynuyorsunuz” diye serzenişte bulundu. Artık sabır noktasında tükendiklerini belirten Tevhit Ergin bu şehrin kaderiyle kimsenin oynayamayacağını herkesin kendine çeki düzen verip üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini söyledi..
Ergin, “Size bel bağlayan bu şehrin insanlarını mahcup etmeyeceğiniz için şimdiden sizlere teşekkür ediyor. Silivrispor maçı galibiyetinden dolayı da kutlayacağımız ruhunuzla sahada olmanızı şimdiden temenni ediyoruz. Bu yazıya Söylenecek ve verilecek en güzel cevabınız bu takımı önce Play- Off’a taşımak oradan da şampiyon yapmaktır” şeklinde konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.