Erzurum Haber

Rektör Koçak ebru yaptı

Rektör Koçak ebru yaptı
342 Kez
16 Mayıs 2013 - 10:15

Atatürk Üniversitesi Bahar Şenlikleri kapsamında hazırlanan sanat stantları öğrencilerden büyük ilgi görüyor. Yaklaşık 200 kişinin yer aldığı organizasyonda,  öğrenciler sanatlarını canlı canlı yaparak izleyenleri büyülüyor. Organizasyonu yürüten Doç.Dr. Mustafa Küçüköner, “ Bu çalışmalarımız üniversitemiz ve şehrimiz için çok önemlidir” dedi.
Furkan NEHRİ/ERZURUM

Atatürk Üniversitesi Kampusu  içinde yer alan tenis kortlarının yanına açılan sanat çadırlarında 150’si Güzel Sanatlar Fakültesi’nden olmak üzere yaklaşık 200 öğrenci sanatsal hünerlerini sergiliyor.

Grafiti çalışması, gravür baskı resim, kitap ayracı , anı fotoğrafçılığı, ip boyama gösterisi, dokuma , seramik raku gösterisi, ahşap, metal, taş heykel , ebru  gibi toplam 22 alanda sergiler gerçekleştiren öğrenciler, çeşitli yarışmalara da giriyor. Yarışmaların yanı sıra heykel, resim gibi çalışmalar öğrenciler tarafından meraklılarına canlı canlı gösteriliyor. Üniversite içindeki sanat alanını günde yüzlerce öğrenci ziyaret ediyor. Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin yanı sıra fakülte akademisyenleri de öğrencilerle hem ders işliyor, hem de meraklılarına sanatını tanıtıyor. Güzel Sanatlar Fakültesi akademisyenlerinden Ahmet Sobacı, resim çadırında yaptığı ebru ile öğrencilerin takdirini topladı.

Bahar şenliklerindeki sanatsal faaliyetleri yürüten Güzel Sanatlar Fakültesi akademisyenlerinden Doç.Dr. Mustafa Küçüköner, gelen öğrencilerle yakından ilgilenerek çalışmalar hakkında bilgiler veriyor. Yapılan çalışmaların Erzurum için çok önemli ve kıymetli olduğunu söyleyen Doç.Dr. Küçüköner, “ Lise öğrencilerinin de içinde bulunduğu bu 200 kişilik grup yaklaşık bir hafta sanatlarını icra edecekler. Her bir öğrencimiz kendi dallarında çeşitli sanat eserleri ortaya koyarak öğrencileri sanata teşvik ediyorlar. Yapılan çalışmalar sonunda yarışmalar yaparak katılımcılara hediyeler vereceğiz. Bu tür organizasyonlar hem üniversitemiz için hem de şehrimiz için çok önemlidir. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Rektör Koçak ebru yaptı

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen, Prof. Dr. Sadi Çögenli, Prof.Dr. Ö.İrfan Küfrevioğlu ve Prof. Dr. Samih Diyarbakır,  Bahar Şenlikleri  kapsamında uygulama yapan öğrencileri ziyaret etti. Koçak, bu tür faaliyetlerin öğrencilerimizin streslerini atıp, dinç bir zihinle yılsonu sınavlarına hazırlanma fırsatını doğurduğunu söyledi. Atatürk Üniversitesi Bahar Şenlikleri, cumartesi gününe kadar çeşitli etkinliklerle devam edecek.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.