Erzurum Haber

Rekor katılım olacak

Rekor katılım olacak
330 Kez
13 Ağustos 2013 - 10:59

Üst üste onuncusu yapılacak olan Uluslar arası Geleneksel Palandöken Karate Kupası için geri sayım başladı. Karate Bölge Temsilcisi Ahmet Çelebi, büyük organizasyon için rekor katılım olacağını söyledi. Turnuvanın organizasyon sorumluluğunu Yakutiye Gençlikspor Kulübü üstlendi.

Nurullah PALA-ERZURUM

Erzurum Karatede büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Erzurum’da bu yıl onuncusu yapılacak olan karate turnuvası için geri sayım başladı. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (GHSİM) ile Türkiye Karate Federasyonu tarafından ortaklaşa Erzurum’da düzenlenecek 10. Uluslararası Palandöken Karate Turnuvasına, 11 ülkeden katılım için başvuru yapıldığı belirtildi. Türkiye’den de çok sayıda karateci turnuvada mücadele edecek. Karate Federasyonu 7. Bölge Başkanı Ahmet Çelebi, Kazım Karabekir Spor Salonu’nda 23-25 Ağustos 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek turnuvaya, yurt için  her ilden katılımın serbest olacağını belirtti.
YAKUTİYE GENÇLİKSPOR SPONSOR OLDU
Erzurum’da yapılacak olan 10’nuncu Uluslar arası Palandöken Karate Kupası’nın sponsorluğunu Yakutiye Gençlikspor üstlendi. Çelebi, “Erzurum’da, 10 yıl önce yakılan karate meşalesi şimdi dünyanın her yerinde yanıyor. Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası, gelecekte ülkemizin en prestijli organizasyonların birisi olacak. 10 yıl önce bir, sonraki yıllar ise sadece 4 ülkenin yarıştığı turnuvaya şuana kadar resmi olarak 11 ülke katılmak için başvurdu” diye konuştu.
Çelebi, turnuvada Türk Milli Takımında yaklaşık 150 sporcunun derece için mücadele edeceğini belirterek, “Turnuva ilk yapıldığı tarihte İranlı karateciler Erzurum’a gelip müsabaka yapıyordu ve katılım çok azdı. Bu yıl yapılacak olan turnuvaya yaklaşık bin 500’ün üzerinde karatecinin katılmasını bekliyoruz” dedi.
ŞAMPİYONLAR SEMİNER VERECEK
Karate 7. Bölge Başkanı Ahmet Çelebi, karatenin daha geniş kitlelere yayılması, gençlerin spora yönelmesi için Türkiye Karate Federasyonu tarafından yapılan girişimlerin meyvesinin toplandığını dile getirdi.
Çelebi, “Ülkemizde son yıllarda karatenin adının başarılarla anılıyor olmasının arkasında özveri ve alın teri var. Federasyonumuzun verdiği desteklerle gençlerin karateyle bütünleşmesi bizim en büyük kazancımız oldu. Ülkemizi dünya arenasında tanıtmak için çıktığımız yolda bugün 11 ülke Erzurum’a geliyorsa bunun başka bir açıklaması olamaz diye düşünüyorum. Gençleri teşvik etmek amacıyla Palandöken Karate Turnuvasına, milli takımda yer alamayan diğer illerdeki sporcular da katılabilecek. Katılım serbest ve turnuva halkımıza ücretsiz olacak. Ayrıca, Karate Milli Takımımız da turnuvaya hazırlanmak ve kamp yapmak üzere 17 Ağustos’ta Erzurum’a gelecek”dedi.
Çelebi, turnuvaya katılacak teknik heyete, Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan’dan gelecek dünya şampiyonu karatecilerin seminer vereceğini ifade etti.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.