Erzurum Haber

Problem yok…

Problem yok…
358 Kez
23 Temmuz 2013 - 11:37

ESKİ Genel Müdürü Ertek: “Sularımız pırıl pırıl”

Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürü Remzi Ertek, şehrin sularının pırıl pırıl olduğunu söyledi. Genel Müdür Ertek, geçtiğimiz günlerde suların kirli olduğunu iddia ederek Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’a şikâyette bulunan Şükrüpaşalı Sıtkı Akın’ın oturduğu semtte suları inceledi. Ertek, yaptığı araştırmada, söz konusu yerleşim yerinde sularla ilgili herhangi bir problemin bulunmadığını tespit etti.

“Sularımız temiz değil. Evlerimizden akan suyu içemiyoruz” diyerek Vali Ahmet Altıparmak’a şikâyette bulunan Sıtkı Akın adlı vatandaşın iddialarına cevap vermek üzere harekete geçen ESKİ Genel Müdürü Remzi Ertek, şehre verilen suyun temiz olduğunu ispatlamak adına söz konusu vatandaşın evine gitti.
Şükrüpaşa semtinde oturan ve “Özellikle mahallemizin suyu çok kötü” diyen Akın’ın evde olmamasından dolayı şahsın komşularıyla görüşen ESKİ Genel Müdürü Remzi Ertek, yaptığı gezi ve inceleme sonrası semt sakinlerinin böyle bir şikâyetinin olmadığını ifade etti.

“Temiz değil” demekle suların kirli olamayacağını dile getiren Ertek, “Laboratuar sonuçları ortada… İlmin ışığı altında bizim söylediklerimizin değeri var. Her önüne gelenin niyetine göre suyumuzun kalitesini belirlemek doğru değildir. Biz kafadan değil, su analiz raporuna göre konuşuyoruz. Ortada bir pislik var ise o da şahsın binasında bulunan su deposundan kaynaklanıyordur. Eğer öyle bir şey var ise de herhangi bir ücret almadan depolarını temizleriz” dedi.

Bugüne kadar semt sakinlerinden suların temiz olmadığı yönünde herhangi bir şikâyet almadıklarını belirten Ertek, “Şimdi birisi çıkmış sularımız iyi değil diyor. Ama semt sakinleri ise bunun tam aksini söylüyor. Hiç tereddüt etmeden musluktan akan suyu kullandıklarını ve gönül rahatlığıyla içtiklerini söylüyor. Bu iddiada bulunan vatandaşımız art niyetli değilse mutlaka bilgi noksanlığı olan biridir” diye konuştu.

Günlük su analizi yaptırdıklarını ve sonuçlarını Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinden yayınladıklarının altını çizen ESKİ Genel Müdürü Remzi Ertek, “Suyumuzdan eminiz. Biz şehre 24 saat temiz ve mineral açısından zengin ve kaliteli su veriyoruz. Bunun aksi iddialar doğru değildir” ifadelerini kullandı.

 

 

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.