Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Polis sert tepki gösterdi

Polis sert tepki gösterdi
31 Mayıs 2013 - 15:18

Erzurum’da Akil İnsanlar’ın toplantı yaptığı salona yürümek isteyen protestocu gruba polis müdahale etti.
Akil İnsanlar Doğu Anadolu Bölgesi Heyetinin Erzurum’daki çalışmaları olaylı başladı. Sabah Müceldili Konağı’nda öğrenci temsilcileri ile bir araya gelen heyet öğleden sonra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile yapacağı toplantı öncesi bir grubun protestosuyla karşılaştı.
MHP İl binası önünde toplanan yaklaşık bin kişi toplantının yapılacağı Müceldili Konağı’na yürümek istedi. Polisin uyarısına rağmen grup dağılmayınca polis kalabalığa biber gazı ve cop ile müdahale etti.
Polis ve protestocu vatandaşlar arasındaki gerginlik devam ediyor.

Akil insanlar Doğu Anadolu Bölgesi heyeti, Erzurum’da öğrenci temsilcileriyle bir araya geldi. Heyet Başkanı Can Paker, “Şu ana kadar 13 il gezdik, Erzurum son durağımız. 20 bin kişiyle temaslarda bulunduk” dedi.
Dün gece saatlerinde Ağrı’dan karayoluyla Erzurum’a gelen heyet, bugün geniş güvenlik tedbirleri altında Müceldili Konağında Atatürk Üniversitesi öğrenci temsilcileriyle bir araya geldi. 9 kişilik heyetten Erzurum’a 7 kişi geldi. Gazetecilere kısa bir açıklama yapan heyet başkanı Can Paker, Erzurum’un son il olduğunu belirtti.
Şu ana kadar bölgede 13 il ve 2 büyük ilçeyi gezdiklerini anlatan Paker, “Gittiğimiz yerlerde sivil toplum örgütleriyle halkla, öğrencilerle, esnafla, cami cemaatiyle, her iki taraftan evladını kaybetmiş ailelerle görüştük. Yaklaşık 20 bin kişiyle bölgede temasta bulunduk. Bölgenin yapısı hakkında önemli bilgimiz var. Barış sürecinin başarıyla sonuçlanması için 7 bölge akilleri verdikleri raporlarla süreç şekillenecek. Barış sürecine Türkiye’deki tüm yaşayan halkın destek vermesi lazım” diye konuştu.

 

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.