Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Pide 2 TL

Pide 2 TL
08 Temmuz 2013 - 11:11

Ramazanların vazgeçilmezi pidenin satış fiyatı, Fırıncılar Odası Başkanlığı tarafından 400 gramı 1,5 lira olarak belirlendi. Ramazan pidelerinde geçen yıla göre herhangi bir fiyat değişikliği olmadığını ve sadece 50 gramlık bir düşüş olduğunu söyleyen Fırıncılar Odası Başkanı Remzi Keteci, yumurtalı pidenin de 2 liradan satılacağını açıkladı.

Furkan NEHRİ/ERZURUM

Erzurum Fırıncılar Odası, Ramazan pidelerinin fiyatlarını açıkladı. Ramazan ayında en çok tüketilen ürün olan Ramazan pidesi geçen yıllarda olduğu gibi 1,5 liradan satılacak. Bu yıl fiyat değişikliğine gitmeyen fırıncılar, pidenin gramajını düşürdü. Geçtiğimiz yıllarda 450 gramı 1,5 liraya satılan Ramazan pideleri bu yıl fırınlarda 400 gram olarak satılacak.

Konu ile ilgili konuşan Erzurum Fırıncılar Odası Başkanı Remzi Keteci, “Bu yıl Ramazan ayında ekmek fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmamıştır. Sadece ekmeğin gramını 50 gram indirmek zorunda kaldık. Bunun yanında fırınlarda yaptırılan yumurtalı pidelerin fiyatlarını da 2 lira olarak belirledik. Bu fiyatlar bir çok ilde aynıdır, fakat gramlar değişebiliyor. Mesela Ankara’da 350 gram pide 1,5 liraya satılırken, İstanbul’da 300 gramlık pide 1,5 liraya satılıyor. Fırıncılar Odası olarak elimizden geldiği kadar halkımızın yanında olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Bu yıl ki Ramazan fiyat ve gramajları Salı gününden itibaren tüm fırınlarda uygulamaya girecek.

 

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.